۸۰ میلیارد ریال تجهیزات تحویل دانشگاههای پزشکی خراسان رضوی شد

مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: از ابتدای فعالیت کمیته تامین و نظارت بر توزیع کالاهای مورد نیاز برای پیشگیری از بیماری همه‌گیر کرونا تاکنون با همکاری بخش خصوصی ۸۰ میلیارد ریال تجهیزات و لوازم مورد نیاز به صورت رایگان تحویل دانشگاههای ششگانه علوم پزشکی در سطح استان شده است.

علی رسولیان روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: مهمترین این اقلام ۱۰۰ دستگاه مانیتور مورد نیاز دانشگاههای علوم پزشکی خراسان رضوی است که با کمک فعالان اقتصادی تامین و توزیع شده‌اند.

وی ادامه داد: ۳۰۰ هزار ماسک ساده، ۴۲ هزار ماسک "ان ۹۵"، ۱۰ هزار ماسک "اف.اف.پی"، ۲۰ هزار ماسک "ان۹۹"، ۱۲ ونتیلاتور، ۷۰ هزار لیتر الکل رایگان، ۲۱۰ دست لباس یکسره، ۱۲ هزار جفت عینک محافظ ، ۶۵ عدد تب سنج، ۲ هزار و ۳۰۰ عدد شیلد، ۴۹ هزار کلاه، ۴۰ هزار کاور کفش، ۴۰۰ ملحفه، پنج هزار و ۳۰۰ آستینچه، یکهزار و ۱۱۴ شیلد چندبار مصرف و سه هزار گان از دیگر اقلامی است که تاکنون توسط این کمیته تامین و به صورت رایگان تحویل دانشگاه‌های علوم پزشکی استان شده است.

براساس آخرین آمار تعداد مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی ۶۶۱ نفر است که ۴۳۲ نفر آنان در حوزه جغرافیایی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بقیه در مناطق زیرپوشش پنج دانشکده‌ و دانشگاه‌ علوم پزشکی دیگر این استان هستند. 

دانشکده علوم پزشکی نیشابور با ۸۵ نفر بیمار مبتلا به کرونا بعد از مشهد بیشترین شمار بیماران را دارد و پس از آن نیز دانشگاه‌های علوم پزشکی تربت‌جام و تربت‌حیدریه به ترتیب با ۴۴ و ۴۲ بیمار در رده های بعدی قرار دارند.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در حوزه زیرپوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار و گناباد نیز به ترتیب ۳۹ و ۱۹ نفر است. 

از ۳۰ بهمن تا ۲۸  اسفند امسال سه هزار و ۶۱۰ بیمار مبتلا به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به بیماری کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری شده‌ و در این مدت ۲ هزار و ۱۲۹ نفر آنان بهبود یافته و از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha