ساعات کاری اصناف خراسان رضوی در ایام نوروز تغییر یافت

مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: با پیشنهاد صاحبان صنوف به ستاد استانی مقابله با کرونا، ساعات کاری اصناف در این استان کاهش یافت و برخی نیز موظف به تعطیلی شدند.

علی رسولیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیشنهاد اصناف محدود کردن ساعات کاری آنها تا ساعت ۱۷ بود که این پیشنهاد در ستاد استانی مقابله با کرونا مطرح و بررسی شد.

وی ادامه داد: پس از بررسی این پیشنهاد مقرر شد به استثنای فروشندگان مواد غذایی، نانوایی‌ها و داروخانه‌ها که می‌توانند در طول روز بدون محدودیت دایر باشند، باقی صنوف تا ساعت ۱۷ فعالیت داشته باشند.

وی گفت: براساس تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا، اصناف مستقر در اطراف حرم مطهر رضوی به جز فروشندگان مواد غذایی، نانوایی‌ها، داروخانه‌ها تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند.

رسولیان افزود: تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا مبنی بر تعطیلی یا کاهش ساعات کاری صنوف برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، قطع زنجیره سرایت ویروس و حفظ سلامتی مردم اتخاذ شده است.

۱۸۳ هزار و ۳۸۰ واحد صنفی تولیدی، توزیعی، خدماتی و خدمات فنی دارای جواز کسب و ۱۷ هزار و ۳۸۲ واحد صنفی فاقد جواز کسب در استان خراسان رضوی فعالیت دارند و به ازای هر ۳۷ نفر در این استان یک واحد صنفی وجود دارد.

براساس آخرین آمار کمیته مراقبت و درمان بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تعداد مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی به ۶۶۱ نفر رسیده است که تاکنون ۵۵ نفر آنان جان باخته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =