دفن ۱۸ متوفای مبتلا به کرونا در وادی رحمت تبریز

تبریز- ایرنا- سرپرست سازمان آرامستان های شهرداری تبریز گفت: امسال تاکنون ۱۸ نفر از متوفیان مبتلا به کرونا در آرامستان وادی رحمت تبریز دفن شده اند.

فرخ جلالی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: توصیه می کنیم در کانون های آلودگی تجمع نکنید و برای جلوگیری از شیوع کرونا، زیارت اهل قبور و گلزار شهدا را نیز به ایام دیگری موکول نمایید.  

وی افزود: بیماری واگیر کرونا در تبریز شیوع یافته و اگر مسایل بهداشت و سلامت را رعایت نکنیم چه بسا اوضاع از این هم بدتر شود.  

جلالی ادامه داد: تمام مراحل غسل و کفن تا نماز میت و تدفین متوفیان به مانند سایر اموات در تبریز برگزار شده و حتی قطعه ویژه ای هم برای آنان اختصاص نیافته است.

سرپرست سازمان آرامستان های شهرداری تبریز  اعلام کرد: از سوی کمیته تدفین مصوبه ای در دست تهیه است که بدون تایید پزشکی قانونی، برگ فوت در منازل صادر نشود.  

جلالی همچنین تاکید کرد: به تمام خانواده های متوفی توصیه می کنیم از حضور بیش از ۱۵ نفر برای تشییع و تدفین عزیزان خود خودداری کنند.

به گزارش ایرنا،  خودروی ویژه مجهز به یخچال و سردخانه برای حمل متوفیان کرونا در آرامستان های تبریز پیش بینی شده است.

در شبانه روز گذشته با مثبت شدن نتیجه آزمایش ۸۴ نفر دیگر، شمار مبتلایان به این بیماری در آذربایجان‌شرقی به ۵۷۱ نفر رسید که ۲۲۰ نفر مربوط به تبریز است.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha