درخواست دیپلمات روس، از کرونا نترسید اما آن را دستکم هم نگیرید

مسکو - ایرنا - میخائیل گوسیف دیپلمات سابق روس به ایرانیان توصیه کرد کرونا را دستکم نگیرند و برای مقابله با آن، تسلیم آشفتگی خاطر نشوند و از استرس روحی بپرهیزند.

گوسیف روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در مسکو گفت: در چنین مواقعی که بیماری خطرناکی شیوع پیدا می کند، هر قدر استرس افزایش یابد شانس برای مصون ماندن از ابتلای به بیماری نیز کمتر می شود. 

کارشناس روس توصیه کرد که بجای آشفتگی خاطر و تشویش که هیچ دردی را دوا نمی کند باید با آرامش خاطر اصول بهداشتی را رعایت کرد و با زندگی در شرایط قرنطینه خانگی عادت کرد. 

وی افزود: بسیاری از مردم اصول بهداشتی را جدی نمی گیرند و به همین دلیل موارد ایمنی اعلام شده از سوی مسئولان را نادیده می گیرند که نه فقط زندگی خود بلکه اطرافیان را هم که در تماس با آنها هستند به خطر می اندازند.

گوسیف به ایرانیان توصیه کرد که تا حد امکان در خانه بمانند و با این اقدام با مسئولان همکاری کرده تا بیماری کرونا از پیک (نقطه اوج) عبور کند.

این دیپلمات روس معتقد است که روسیه باید چه از نظر دانش و معلومات و فناوری و چه ازنظر تجهیزات مورد نیاز به ایران کمک کند و چنین حمایتی از همسایه خوب خود می تواند در تحکیم روابط دوجانبه موثر باشد.

وی گفت: ما نیز در روسیه همانند بسیاری از کشورهای دیگر با این بیماری درگیر شده ایم اما ابعاد شیوع بیماری در ایران بسیار گسترده تر است و همکاری و همگامی بیشتر مردم با مسئولین را می طلبد.

کارشناس روس از نکات مهم برای پرهیز در شرایط کنونی به تجمع های مردم و دید و بازدیدها و بویژه رفتن به سینما، تئاتر و نمایشگاهها اشاره کرد و افزود: هر چقدر که در این عرصه رعایت بیشتر صورت گیرد امکان برای پیشگیری از بیماری کرونا همانند سایر بیماریهای ویروسی دیگر افزایش می یابد.

گوسیف گفت: تا زمانی که داروی برای معالجه این بیماری تولید نشده است مردم باید بسیار مراقب باشند و به نقطه نظرات کارشناسان تایید شده بیشتر توجه کنند و شایعات را که از منابع غیررسمی اعلام می شود کلا نادیده گرفته و به آن هیچ توجهی نکنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha