دادستان کنگاور: سهم من عملیاتی کردن دقیق مصوبات ستاد پیشگیری از کرونا است

کرمانشاه- ایرنا- دادستان کنگاور گفت: سهم من در مقابله با ویروس کرونا، عملیاتی‌کردن و نظارت دقیق بر مصوبات ستاد پیشگیری و مدیریت این بیماری در استان است.

مجتبی فریادرس روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهارداشت: با عنایت به شیوع و فراگیرشدن ویروس کرونا و ابتلای ۱۸ تن از مردم کنگاور و نیز سرعت بالای انتشار این ویروس، اولین و مهمترین توصیه خارج نشدن از منزل و لزوم قرنطینه خانگی است و اینکه از تردد در معابر و بازارها و دید و بازدیدها اجتناب کنند.
او افزود: در صورت ضرورت به خروج از منزل، شهروندان حتما از ماسک و دستکش استفاده کنند و هنگام خرید حتیالامکان مایحتاج چند روز آینده خود را تهیه کنند تا کمتر نیاز به خروج از منزل داشته باشند.
وی تاکید کرد: تا حد امکان از خرید بوسیله وجه نقد اجتناب شود و خریدها با کارت‌های بانکی انجام گیرد.
دادستان کنگاور در ادامه با بیان اینکه شرایط خاصِ این روزها ایجاب می‌کند مردم همکاری لازم را با شبکه بهداشت و درمان داشته باشند، تصریح کرد: همه شهروندان با ثبت علائم خود در سامانه خود اظهارنظر وزارت بهداشت در طرح غربالگری شرکت کنند.
این مسوول در ادامه گفته های خود اظهارداشت: دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کنگاور در خصوص تهیه اقلام بهداشتی مورد نیاز در شهرستان از جمله دستکش، ژل ضدعفونی کننده و ماسک مکاتباتی با ارگان های مربوطه و مکاتباتی با سایر استان‌ها داشته که خوشبختانه منتج به نتیجه و تهیه اقلام مذکور و توزیع در سطح شهرستان شده است و تا مرحله نظارت بر قیمت‌ها و توزیع فراگیر و عادلانه بین عموم نیز بصورت دقیق رصد کرده است.
فریاد رس همچنین از رصد و بازرسی از داروخانه ها و فروشگاه های عرضه تجهیزات پزشکی از جهت بررسی کمبود کالاها و احتکار احتمالی از روزهای نخست ورود ویروس کرونا خبر داد و بیان داشت: مواردی که عدم عرضه از سوی متخلفین محرز شده نسبت به توزیع آن در شبکه توزیع با نظارت اداره صمت و مرکز بهداشت اقدام‌ شده است.
او در ادامه از تشکیل تیم ویژه بازرسی برای نظارت دقیق بر اجرای مصوبات ستاد شهرستان خبر داد و اظهار داشت: این تیم متشکل از نماینده دادستان، نماینده فرماندار، رییس پلیس اطلاعات و اماکن و نماینده شبکه بهداشت بود که به صورت جدی پیگیر اجرای مصوبات در سطح شهرستان بودند.
وی بار دیگر بر ماندن در خانه تاکید کرد و افزود: توجه نکردن به شایعات و رسانه های فضای مجازی و شایعه پراکنی رسانه های معاند و جلوگیری از انتشار شایعات را نیز مورد تاکید قرار داد.
فریاد رس در خاتمه گفت: هر شخصی که دارای نشانه ها و علائم این بیماری باشد و این موضوع را پنهان کند و در سطح شهر و معابر تردد کند و باعث انتقال ویروس شود در برابر فرد یا افرادی که به واسطه او ویروس به ایشان سرایت کرده از لحاظ شرعی و قانونی مسوول است و در صورت اثبات حتی مورد تعقیب کیفری قرار خواهد گرفت.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه گفت: در ۲۴ ساعت گذشته با مثبت اعلام شدن تست هفت نفر آمار مبتلایان این استان به ۱۵۲ نفر رسید که ۱۳ نفر از آنان فوت کرده‌اند.

دکتر محمدابراهیم شکیبا روز چهارشنبه (۲۸ اسفند) در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ۷۴۷ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری شدند که ۶۱۱ نفر از آنان ترخیص شده اند.
رییس مرکز بهداشت کرمانشاه با بیان اینکه اکنون ۱۲۳ نفر بیمار حاد تنفسی در بیمارستان های استان بستری هستند، افزود: براساس آمار ۶۹ نفر در شهرستان کرمانشاه، ۱۱ نفر در اسلام آبادغرب، ۳۲ نفر در سنقر، ۱۸ نفر در کنگاور، پنج نفر در هرسین، سه نفر در صحنه، ۶ نفر گیلانغرب، سه نفر در جوانرود، ۲ نفر در پاوه و سه نفر در سرپل ذهاب به کرونا مبتلا شده‌اند. 

سرخط اخبار استان‌ها