پدر شهیدان حقیقت دیزج و جانبازان ۷۰ درصد« هاشمی و خیرآبادی» آسمانی شدند

تهران - ایرنا - «حاج جواد حقیقت تقی دیزج» پدر شهیدان «میکاییل و کامل حقیقت تقی دیزج» و «غلام هاشمی» و «غلام محمد مومنی خیرآبادی» جانبازان ۷۰ درصد آسمانی شدند.

به گزارش «ایثار»، «حاج جواد حقیقت تقی دیزج» پدر شهیدان «میکاییل و کامل حقیقت تقی دیزج» پس از سال ها رنج فراق فرزندانش دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.
پیکر پدر شهیدان حقیقت تقی دیزج در بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.
شهید میکاییل حقیقت تقی دیزج ۲۴ آبان ماه ۱۳۶۱ در سومار و برادرش کامل در ۱۲ آبان ۱۳۶۲ در پنجوین به درجه رفیع شهادت رسیدند. مزار این دو شهید در گلزار شهدای تهران قرار دارد.

جانباز ۷۰ درصد «غلام محمد مومنی خیرآبادی» به یاران شهیدش پیوست

«غلام محمد مومنی خیرآبادی» جانباز ۷۰ درصد پس از تحمل سالها درد ناشی از مجروحیت، به یاران شهیدش پیوست.
این جانباز سرافراز که از کارکنان جهاد سازندگی به شمار می رفت در ۱۴ بهمن ۱۳۶۴ در صالح آباد در نزدیکی مرز افغانستان به علت انفجار مین که توسط اشرار کار گذاشته شده بود، از ناحیه دو پا، چشم و پوست مجروح و به مقام  جانبازی نائل آمد.
پیکر این جانباز شهید پس از ادای احترام و اقامه نماز در قطعه گلزار شهدای بهشت نبی تربت جام در جوار یاران شهیدش به خاک سپرده شد.
شهید غلام محمد مومنی خیرآبادی ۲۴ مرداد ۱۳۴۴ در روستای خیرآباد تربت جام چشم به جهان گشود و در ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ پس از سال ها تحمل مجروحیت شهد شهادت را نوشید.

«غلام هاشمی» جانباز ۷۰ درصد جنگ تحمیلی به خیل شهدا پیوست

جانباز ۷۰ درصد «غلام هاشمی» از یادگاران دوران دفاع مقدس پس از سال‌ها تحمل رنج و جراحات ناشی از جنگ تحمیلی، دعوت حق را لبیک گفت و به یاران شهیدش پیوست.
گفتنی است جانباز پرافتخار «غلام هاشمی» در ۱۸ اردیبهشت ۱۳۳۳ در تهران چشم به جهان گشود و در دوران دفاع مقدس بعد از سال ها مجاهدت و رشادت های پی در پی از مجنون تا فاو، برای چندمین بار مجروح می شود. وی در تاریخ ۲۷ اسفند ماه ۱۳۶۲ در عملیات خیبر و جزیره مجنون برای نخستین بار و در تاریخ سوم فروردین ۱۳۶۵ در جزیره فاو برای دومین بار دچار مجروحیت شدید شیمیایی شد. 

اجرای طرح ورزش در خانه جهت حفظ سلامت و تندرستی ایثارگران

طرح ورزش در خانه به همت اداره کل امور ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران جهت حفظ سلامتی و تندرستی ایثارگران اجرایی شد.

 در پی شیوع ویروس کرونا و شرایط و تبعات ناشی از آن در جامعه که منجر به تعطیلی اماکن و باشگاه‌های ورزشی شده است، «طرح ورزش در خانه» به منظور تداوم فعالیت های ورزشی عزیزان ایثارگر که از ابزارهای مهم حفظ سلامت روحی و جسمی این عزیزان است، با مشارکت و اهتمام انجمن ها و تشکل های مختلف جانبازان معزز به ویژه انجمن جانبازان ضایعه نخاعی و از طریق فضای مجازی با استقبال گسترده این عزیزان در حال اجرا و پیاده سازی است.
طرح ورزش در خانه یکی از شیوه های نوین اداره کل امور ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران جهت توسعه فرهنگ ورزش و گسترش فعالیت های ورزشی در میان اقشار مختلف جامعه ایثارگری است.

ثبت‌نام الکترونیکی اعزام خانواده معظم شهدا و ایثارگران به حج تمتع

مدیرکل امور ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بیش از ۵ هزار نفر از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران واجد شرایط به حج سال جاری اعزام می‌شوند و فرایند ثبت نام زائرین به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

 مستجاد حسینی ‌افزود : فرایند اعزام بیش از ۵ هزار نفر از خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر به حج در سال جاری انجام می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی بخش عمده‌ای از فعالیت‌های فرهنگی کشور معاونت فرهنگی و ادارات حج و زیارت بنیادهای سراسر کشور فرایند ثبت نام زائرین را به‌صورت الکترونیکی و تمام وقت انجام می‌دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =