۸۰ درصد کرمانشاهی‌ها توصیه‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند

کرمانشاه- ایرنا- سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: بیش از ۸۰ درصد مردم استان به منظور مقابله با کرونا با دانشگاه‌ علوم‌ پزشکی همکاری دارند و توصیه‌های بهداشتی را جدی می‌گیرد.

محمدابراهیم شکیبا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با این حال هنوز بین ۱۰ تا ۲۰ درصد مردم جامعه توجهی به توصیه‌های بهداشتی ندارند و رفتارهای پرخطر در رابطه با شیوع بیماری کرونا را انجام می دهند.
سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا کرمانشاه باتاکید بر اینکه احتمال اوج گیری این بیماری در کرمانشاه وجود دارد، گفت: در صورتی که جمعیت ۱۰ تا ۲۰ درصدی بی توجه به مسائل بهداشتی مقابله با کرونا باشندبا بحرانی جدی در کرمانشاه روبرو خواهیم شد.
شکیبا ادامه داد: براساس برآوردهای انجام شده اگر روال به همین شکل ادامه پیدا کند و توصیه‌های بهداشتی توسط تمام افراد جامعه رعایت نشود تا ۲ هفته آینده با پیک کرونا در کرمانشاه روبرو شویم.
وی عنوان کرد: از تمام مردم خواهش می‌کنیم که به توصیه های دانشگاه‌ علوم‌ پزشکی توجه کنند زیرا در صورتی که این توصیه ها رعایت نشوند برای مقابله با کرونا کاری از کسی ساخته نیست.
رییس مرکز بهداشت کرمانشاه تاکید کرد: برای غلبه بر این بیماری و برگشتن اوضاع به حالت عادی، مردم باید در خانه‌های خود بمانند و از سفر کردن، مهمانی رفتن و دیدار با اقوام بپرهیزند.
به گفته شکیبا، بیش از ۵۰ درصد مبتلایان و فوتی های ویروس کرونا در کرمانشاه میزبان مهمانانی از استان های پرخطر بودند و یا به این استان ها سفر کرده‌اند.
وی گفت: از افرادی که قصد مسافرت به کرمانشاه دارند تقاضا می کنیم که سفر خود را به زمانی دیگر موکول کرده و ما را برای مقابله با کرونا یاری کنند.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه با بیان اینکه هنوز عده ای به دنبال انجام خریدهای نوروزی هستند، ادامه داد: بازارهای مختلف می توانند مکانی برای شیوع بیماری کرونا باشند از این رو از مردم می‌خواهیم که هرگونه خرید غیرضروری را انجام ندهند به صورت اینترنتی خرید کنند.

وی گفت: آمار مبتلایان استان کرمانشاه به ۱۵۲ نفر رسیده که ۱۳ نفر از آنان تاکنون فوت کرده‌اند.

شکیبا اظهار داشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ۷۴۷ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری شدند که ۶۱۱ نفر از آنان ترخیص شده اند.
رییس مرکز بهداشت کرمانشاه با بیان اینکه اکنون ۱۲۳ نفر بیمار حاد تنفسی در بیمارستان های استان بستری هستند، افزود: براساس آمار ۶۹ نفر در شهرستان کرمانشاه، ۱۱ نفر در اسلام آبادغرب، ۳۲ نفر در سنقر، ۱۸ نفر در کنگاور، پنج نفر در هرسین، سه نفر در صحنه، ۶ نفر گیلانغرب، سه نفر در جوانرود، ۲ نفر در پاوه و سه نفر در سرپل ذهاب به کرونا مبتلا شده‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها