خرید بلیط شناور قشم- بندرعباس اینترنتی می‌شود

قشم- ایرنا- با توجه به خطر شیوع ویروس کرونا در مکان‌های پر جمعیت و به منظور پیشگیری از آن، خرید بلیط شناورها از اسکله شهید ذاکری قشم به سمت بندرعباس به صورت اینترنتی فراهم می‌شود.

رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم روز چهارشنبه در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا درباره سهم آن اداره در بحران کرونا گفت: با رصد فعالیت این نهاد، مشخص شد که یکی از مهمترین مشکلات در بحث پیشگیری از شیوع کرونا، جلوگیری از تجمع افراد در محل بلیط فروشی است.

علی اشتری افزود: بر این اساس مقرر شد تا فروش بلیط به صورت اینترنتی برای شهروندان میسر شود که هم اکنون مراحل نهایی خود را طی می‌کند.

وی ادامه داد: در چند روز آتی درگاه خرید بلیط اینترنتی در اسکله شهید ذاکری قشم رونمایی نمایی خواهد شد.

کاهش ظرفیت شناورهای مسافری قشم

رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم همچنین تصریح کرد: کاهش ظرفیت شناورهای مسافری به نصف از دیگر مصوباتی است که این اداره به عنوان سهم خود در کنترل پیشرفت کرونا انجام می‌دهد.

وی افزود: بر اساس این دستورالعمل، بین مسافران باید حداقل یک صندلی خالی باشد که این امر ظرفیت شناورها را حداقل به نصف کاهش داده است.

اشتری ادامه داد: همچنین در اسکله شهید ذاکری از ورود غیر قشموندان به جزیره جلوگیری می شود.

در استان هرمزگان تا کنون جواب آزمایش ۱۱۲ نفر مثبت اعلام شده است. از این شمار، ۹۲ نفر ترخیص، ۱۱ نفر بستری و ۹ نفر فوت شدند. بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در استان با۶۱ نفر در بندرعباسثبت شده است و در کیش ۲۳ نفر، قشم ۱۲، پارسیان ۲، بستک ۲، بندرلنگه ، رودان و میناب هر کدام سه، حاجی آباد، جاسک، خمیر نیز هر کدام یک نفر مبتلا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =