۲۹ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۸:۵۸
کد خبرنگار: 952
کد خبر: 83719983
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

کاشت ۲۰ هزار شاخه گل شب بو و سینره در معابر و میادین شهرری

شهرری ـ ایرنا ـ شهردار منطقه ۲۰ تهران (شهرری ) گفت: ۲۰ هزار شاخه گل شب و سینره به منظور آماده سازی شهر برای استقبال از بهار و زیباسازی منظر جنوب تهران در معابر، حاشیه بزرگراه‌ها و میادین اصلی شهرری کاشته شد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰؛ فرهاد افشار اظهار داشت: حاشیه پل شهید صارمی، حاشیه بزرگراه آزادگان، فلکه اول دولت آباد، میدان علم و فرهنگ، ضلع جنوب حرم عبدالعظیم (ع)، مترو شهرری، ساختمان شهرداری منطقه ۲۰، خیابان کمیل، میدان شهدای شاملو و میدان حضرت عبدالعظیم (ع) از مناطقی بود که کاشت گل انجام شده و سایر مناطق نیز در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه بدنه بزرگراه ها، پارک ها و معابر با بیش از ۱۸۰ فلاورباکس با گونه هایی از قبیل لاله، همیشه بهار، شمعدانی، کالانکوا و سینره مزین شده است، ابراز کرد: طراحی و کاشت ۱۲ عدد آبشار گل در بزرگراه امام علی (ع) و رنگ آمیزی بیش از ۴ هزار المان پارکی و فضای سبز شهری را از دیگر اقدامات انجام شده در طرح استقبال از بهار عنوان کرد.

افشار افزود: رنگ آمیزی المان و مبلمان شهری طبق شیوه نامه پالت رنگی شهر، پاکسازی و زیباسازی جداره های شهری، حذف زوائد و پیرایش شهر، شست و شو و پاکسازی اساسی معابر و محورهای اصلی و پر تردد، پاکسازی زمین های بایر، واکاری و کاشت نهال از جمله فعالیت های انجام شده برای آراستگی سیمای شهری است.

این مسئول با اشاره به اینکه به منظور پاسخ گویی به مطالبات شهروندان و بهسازی محلات، در آستانه سال جدید طرح استقبال از بهار، از سوی عوامل اجرایی مدیریت شهری نواحی هفتگانه منطقه ۲۰ در سطح محلات در حال اجراست، تصریح کرد: ایمن سازی تاسیسات و تجهیزات و کنترل و رفع خاموشی بوستانها، رسیدگی به وضعیت سرویس های بهداشتی، نصب احجام، سفره هفت سین، تخم مرغ های رنگی، کاشت لاله و شب بو و نشاهای بهاره در مبادی ورودی منطقه و میادین اصلی را از دیگر اقداماتی که در حال انجام است عنوان کرد.

افشار با اشاره به اهمیت کنترل ویروس کرونا و حفظ سلامت شهروندان، نظافت و گندزدایی محل اسکانهای کارگری و رسیدگی ویژه به بهداشت فردی کارگران خدمات شهری، شستشوی نرده های رفیوژ میانی بزرگراه ها، شستشوی و گند زدایی ماشین آلات خدمات شهری، شستشوی علائم ترافیکی، شستشوی و ضد عفونی ایستگاه های اتوبوس و تاکسی، مرمت و گندزدائی مخازن زباله و تحویل لباس جدید به کارگران خدمات شهری را از دیگر اقدامات انجام شده در راستای اجرای طرح استقبال از بهار برشمرد.

منطقه ۲۰ (شهرری) جنوبی‌ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و ۲ ناحیه خارج محدوده و ۲۱ محله است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha