۳۰ نفر به تعداد مبتلایان کرونا در خراسان رضوی افزوده شد

مشهد- ایرنا- دبیر کمیته مراقبت و درمان بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با اضافه شدن ۳۰ مبتلای جدید تعداد مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی به ۶۶۱ نفر افزایش یافت.

دکتر علی‌ اصغر انجیدنی ظهر روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:  ۴۳۲ نفر از کل شهروندان مبتلا به بیماری کرونا در خراسان رضوی مربوط به حوزه جغرافیایی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بقیه متعلق به مناطق زیرپوشش پنج دانشکده‌ و دانشگاه‌ علوم پزشکی دیگر این استان هستند.
وی ادامه داد: دانشکده علوم پزشکی نیشابور با ۸۵ نفر بیمار مبتلا به کرونا بعد از مشهد بیشترین شمار بیماران را دارد و پس از آن نیز دانشگاههای علوم پزشکی تربت‌ جام و تربت حیدریه با ۴۴ و ۴۲ بیمار در رده های بعدی شیوع کرونا در خراسان رضوی قرار دارند.
دبیر کمیته مراقبت و درمان بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در حوزه زیر پوشش دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار و گناباد نیز به ترتیب ۳۹ و ۱۹ نفر است. 
انجیدنی افزود: ظرف روزهای ۳۰ بهمن ماه گذشته تا ۲۸  اسفند ماه کنونی سه هزار و ۶۱۰ بیمار مبتلا به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به بیماری کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی بستری شده‌اند. 
وی ادامه داد: در این مدت تا کنون دو هزار و ۱۲۹ نفر از شهروندان اهل خراسان رضوی که به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به بیماری کرونا مبتلا شده بودند بهبود یافته و از بیمارستانها مرخص شده‌اند. 
دبیر کمیته مراقبت و درمان بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: دو هزار و ۱۰۵ نفر از بیماران بستری شده مشکوک به کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند که تاکنون هزار و ۱۵۵ نفر از آنها بهبود یافته و از بیمارستان به منزل بازگشته اند.
انجیدنی در ادامه تعداد جان‌باختگان بیماری کرونا در خراسان رضوی که آزمایش آنها به طور قطعی مثبت بوده را ۵۵ تن اعلام و بیان کرد: ۳۲ تن از این جان‌باختگان در حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ۹ تن در حوزه دانشکده علوم پزشکی نیشابور و ۶ تن هم در حوزه دانشگاه علوم پزشکی تربت‌جام فوت کرده‌اند همچنین در حوزه جغرافیایی زیر پوشش دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار و گناباد هم هر کدام سه بیمار فوتی و در حوزه دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه هم دو فوتی بر اثر کرونا ثبت شده است.
افزون بر ۷۵ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی در قالب ۱۲ شهرستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و ۲۵ درصد دیگر جمعیت این استان زیرپوشش خدمات دانشگاهها و دانشکده‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌جام، تربت‌حیدریه و نیشابور هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha