۲۸ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۲
کد خبرنگار: 1449
کد خبر: 83719911
۰ نفر

برچسب‌ها

ملایر با ۵۰ المان نوروزی به پیشواز بهار رفت

همدان- ایرنا- شهردار ملایر گفت: در آستانه فرا رسیدن سال نو بیش از ۵۰ المان نوروزی به همت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری طراحی و در میادین مختلف شهر نصب شد.

حسین بابایی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: اعتباری حدود ۵۰۰ میلیون تومان برای طراحی و ساخت این المان‌ها هزینه شد.

وی نصب المان‌های نوروزی را در راستای ارتقای کیفیت منظر و هویت‌بخشی به فضای شهری، تقویت و شادابی حال و هوای نوروزی در سطح شهر و اجرای طرح استقبال از بهار عنوان کرد.

شهردار ملایر افزود: المان‌های نوروزی شامل هفت‌سین، جعبه کادو، سِت ماهی، عینک، اسب و کالسکه، مرغ‌های رنگی، دعای تحویل سال، تونل نوری، نخل نوری و المان‌ گلدان‌های گل است.

بابایی ادامه داد: علاوه بر نصب المان‌های جدید نوروزی، در راستای اجرای طرح استقبال از بهار با هدف بهبود حال و هوای شهر، اقداماتی همچون توجه بیشتر به پاکیزگی خیابان‌ها، آذین‌بندی، تعویض پرچم‌های فرسوده در سطح شهر، رنگ‌آمیزی جداول، بازسازی و رنگ‌آمیزی المان‌های قدیمی، نصب نمادها و المان‌های شهری انجام شد.

وی تاکید کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا، زیباسازی شهر می‌تواند در التیام بحران‌ها و آرامش بصری شهروندان نقش موثری داشته باشد و علاوه بر ایجاد پویایی و سرزندگی، پیامدهای مثبت روحی و فکری نیز برای آنها به ارمغان آورد.

شهردار ملایر با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: شهرداری ملایر در راستای انجام وظایف خود اقدامات فرهنگی متعددی در زمینه آگاهی بخشیدن به شهروندان برای مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا ویروس انجام داده است.

بابایی افزود: در این راستا ۳۰ بنر با موضوعات علایم و راه‌های پیشگیری از ویروس کرونا چاپ و در سطح معابر اصلی و محله‌های مختلف شهر نصب شد.

وی اظهار داشت: به منظور رعایت مسایل بهداشتی و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، بیش از چهار هزار پوستر در ابعاد مختلف چاپ و علاوه بر نصب در اماکن مختلف شهر، بین شهروندان نیز توزیع شد.

شهردار ملایر با اشاره به ارسال پیامک‌های آگاهی‌بخشی به شهروندان در خصوص مقابله با کرونا اضافه کرد: توسط سازمان حمل و نقل مسافر و بار نیز سه هزار تراکت چاپ و بین تاکسی‌داران و مردم توزیع شد.

بابایی بیان کرد: دستورالعمل‌های بهداشتی و روش‌های مختلف رعایت بهداشت فردی نیز توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری ملایر به صورت پوستر در سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه بوستان‌های سطح شهر نصب شد.

شهردار ملایر گفت: در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و تجمع شهروندان و برای حفظ سلامت مردم، جمعه بازار و تمامی روز بازارهای سطح شهر نیز تعطیل شد.

بابایی ادامه داد: همچنین با توجه به دستور دادستان ملایر، ورودی بام ملایر تا اطلاع ثانوی هر شب از ساعت ۲۱ شب تا هفت صبح بسته خواهد بود.

وی با بیان اینکه طرح ضدعفونی کردن سرویس‌های بهداشتی، مبلمان شهری، تجهیزات ورزشی و وسایل بازی بوستان‌های سطح شهر به صورت شبانه‌روزی انجام می‌شود افزود: عملیات ضدعفونی و گندزدایی تمام نقاط شهر روزانه ۲ مرتبه انجام می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان امروز در گفت وگو با ایرنا گفت: طبق آخرین گزارش‌ها تست کرونای ۱۵۵ نفر در این استان مثبت شده‌است که ۲۰ نفر آنها ملایری هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =