بانک‌های چهارمحال و بختیاری دستگاه‌های خودپرداز را ضدعفونی می‌کنند

شهرکرد- ایرنا- دبیر شورای هماهنگی بانک‌های چهارمحال و بختیاری گفت: در پی شیوع ویروس کرونا در کشور ، مسوولان بانک‌های استان اقدام به ضدعفونی دستگاه‌های خودپرداز در طول روز می‌کنند.

احمدرضا صباغی روز پنجشنبه در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: دستگاه‌های خودپرداز بانک‌ها(ATM) از حساسیت بسیار بالایی برخوردارند و این دستگاه‌ها باید به صورت تخصصی از سوی خود بانک‌ها ضدعفونی شود.

وی افزود: در صورت سم‌پاشی، ضدعفونی کردن و ریختن آب‌ژاول بر روی دستگاه‌های خودپرداز بانک‌ها ،احتمال سوختن این دستگاه‌ها وجود دارد.

صباغی تصریح کرد: هر کدام از بانک‌های عامل در استان در طول این روزها نسبت به ضدعفونی و گندزدایی دستگاه‌های خودپرداز خود اقدام می‌کنند.

وی یادآور شد: تاکنون به‌ علت سم‌پاشی، ضدعفونی کردن و ریختن آب‌ژاول بر روی دستگاه‌های خودپرداز بانک‌ها ، صفحه کلید ۴ دستگاه ATM در استان آسیب‌دیده است.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: به‌ خاطر شرایط کشور و تحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه ایران، تهیه قطعات مربوط به دستگاه‌های خودپرداز بانک‌ها (ATM) مشکل است.

صباغی تاکید کرد: هم‌اینک ۳۵۰ دستگاه خودپرداز (ATM) در استان  خدمات غیرحضوری بانکی را به مردم ارایه می‌دهد.

وی افزود: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در بخشنامه‌ای، بانک‌ها را مکلف کرده در تعدادی دستگاه‌های خودپرداز بانک‌ها(ATM) برای جلوگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا پول نگذارند.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: به‌ همین منظور ۵۰ درصد دستگاه‌های خودپرداز بانک‌ها (ATM) استان پول نقد ندارد.

صباعی یادآور شد: در همین راستا مردم می‌توانند از خدمات الکترونیکی و غیرحضوری بانکی و غیرنقدی دستگاه‌های خودپرداز بانک‌ها (ATM) اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که کووید ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد.

این ویروس اکنون به بسیاری از کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا در مورد بهداشت جهانی؛ وضعیت قرمز اعلام کند.

شست‌ و شوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha