مجوز فعالیت دومین دفتر  رزرواسیون گردشگری در چهارمحال و بختیاری لغو شد

شهرکرد- ایرنا- سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری گفت: مجوز فعالیت دومین دفتر متخلف اطلاع‌رسانی گردشگری و رزرواسیون اماکن اقامتی در این استان لغو شد.

فرجام سمیعی روز چهارشنبه به خبرنگاران تاکید کرد: این دفتر ،به‌ علت پذیرش مسافر و رعایت نکردن پروتکل بهداشتی شناسایی و بلافاصله مجوز فعالیت آن باطل شد.

وی، با اشاره به شیوع و گسترش ویروس کرونا در جامعه افزود: روز شنبه هفته‌جاری نیز یک دفتر متخلف اطلاع‌رسانی گردشگری و رزرواسیون اماکن اقامتی دیگر در این استان که تعدادی خانه بدون مجوز را به مسافران اجاره می‌داد، شناسایی و بلافاصله مجوز فعالیت آن باطل شد.

سمیعی تصریح کرد: اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان در راستای سلامت جامعه و شهروندان با هیچ‌کس شوخی ندارد.

وی یادآور شد: همچنین تمامی ۲۲ دفتر اطلاع‌رسانی گردشگری و رزرواسیون اماکن اقامتی دارای مجوز چهارمحال و بختیاری ضمن تعطیلی این مراکز باید نسبت به حذف و امحای تبلیغات میدانی خود و پرهیز از هرگونه تبلیغات دیگر تا اطلاع بعدی اقدام کنند.

سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اظهار داشت: در صورت اجرا نشدن این اقدام از سوی هر کدام از دفاتر دارای مجوز استان، این اداره کل نسبت به حذف تبلیغات موجود، لغو پروانه بهره‌برداری دفتر خاطی و معرفی مسوول آن دفتر به مراجع ذی‌صلاح قانونی اقدام خواهد کرد.

وی گفت: در راستای جلوگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا هیچ‌کدام از مراکز اقامتی زیرمجموعه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، حق پذیرش مسافر تا اطلاع بعدی را ندارند.

سمیعی تاکید کرد: هم‌اینک در هیچ‌کدام از این مراکز اقامتی زیرمجموعه این اداره، مسافر و یا گردشگری از استان‌های دیگر اسکان و حضور ندارد.

وی افزود: در همین راستا اسکان مسافران در مدرسه‌ها، خانه‌های معلم و مکان‌های عمومی مانند بوستان‌ها و معبرهای عمومی تا اطلاع بعدی ممنوع است.

به گزارش ایرنا، شنبه ۲۴ اسفندماه سال‌جاری نیز یک دفتر متخلف اطلاع‌رسانی گردشگری و رزرواسیون اماکن اقامتی دیگر در این استان که تعدادی خانه بدون مجوز را به مسافران اجاره می‌داد، شناسایی و بلافاصله مجوز فعالیت آن باطل شد.

از زمان ممنوعیت ورود و پذیرش مسافر در اماکن اقامتی چهارمحال و بختیاری به‌علت جلوگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا تاکنون مجوز ۲ دفتر متخلف اطلاع‌رسانی گردشگری و رزرواسیون اماکن اقامتی در این استان لغو شده است.

هم‌اینک ۱۴ هتل، ۴ هتل‌آپارتمان، ۲ مجتمع گردشگری، ۵ مهمان‌پذیر، ۹۹ خانه‌مسافر، یک مجتمع سرگرمی تفریحی، ۳۵ اقامتگاه بوم‌گردی و ۵ مجتمع بین‌راهی در چهارمحال و بختیاری زیر نظر اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این استان فعالیت دارد.

ویروس کرونا که کووید ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد.

این ویروس اکنون به بسیاری از کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا در مورد بهداشت جهانی؛ وضعیت قرمز اعلام کند.

شست‌ و شوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =