تعطیلی مراکز تفریحی و گردشگری ناژوان اصفهان تمدید شد

اصفهان- ایرنا- تعطیلی مراکز تفریحی و گردشگری پارک جنگلی ناژوان اصفهان به خاطر شیوع ویروس کرونا، با تصمیم شورای اسلامی شهر و مدیریت طرح ساماندهی تا پانزدهم فروردین تمدید شده است.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: بنا به دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی مدیریت شهری به‌منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تمامی مراکز گردشگری ناژوان تا ۱۵ فروردین ماه ۹۹ تعطیل خواهد بود.

سیدرسول هاشمیان افزود: همه مراکز از جمله آکواریوم، باغ پرندگان، موزه صدف‌ها، باغ خزندگان، باغ موزه پروانه‌ها، تله‌سیژ و پارک بادی و بازی کودکان و ... در پارک جنگلی ناژوان تعطیل شده و برنامه‌های فرهنگی این منطقه نیز برگزار نخواهد شد.

وی همچنین از ضدعفونی کردن مراکز گردشگری ناژوان برای جلوگیری از شیوع کرونا خبر داد و تصریح کرد: تمام ورودی مراکز گردشگری ناژوان، مجموعه‌های تفریحی، سرویس‌های بهداشتی و ساختمان اداری مدیریت طرح ساماندهی ناژوان ضدعفونی می‌شود.

پارک جنگلی ناژوان یکی از مراکز تفریحی و گردشگری شهر اصفهان است.

منطقه جنگلی ناژوان از معدود باغ‌های اصفهان است که از جریان توسعه و گسترش شهر تا اندازه‌ای ایمن مانده و همچنان به هوای شهر لطافت و تازگی می‌بخشد.

ناژوان با زمین‌های کشاورزی، باغ‌های دوسویه و رودخانه زاینده‌رود با توسعه شهری محصور شده است.

اراضی محدوده ناژوان به‌دلیل دارا بودن پوشش سبز و عبور رودخانه از آن، در مجموع اقلیم معتدل‌تری نسبت به اصفهان دارد و دسترسی به آن از طریق بزرگراه شهید حبیب‌اللهی و خیابان الفت و عبور از پل زاینده‌رود در مجاورت باغ پرندگان امکان‌پذیر است.

این گردشگاه یکی از نقاط سرسبز و خرم حاشیه زاینده رود است و سرچشمه اکثر مادی‌های شهر اصفهان محسوب می‌شود.

در این منطقه فضاهایی همچون تله سیژ، زمین‌های ورزشی، استخر، کمپینگ، زمین‌های بازی کودکان، ایستگاه‌های درشکه سواری، اسب سواری، قایق‌رانی و محوطه دوچرخه‌سواری زیر نظر مدیریت طرح ساماندهی ناژوان وابسته به شهرداری اصفهان برای استفاده عموم فراهم شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha