مرکز انتقال خون بندرعباس در ایام نوروز فعال است

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل پایگاه انتقال خون هرمزگان گفت: مرکز انتقال خون بندرعباس تا ۱۴ فروردین ۹۹ برای خونگیری از داوطلبان فعال است.

ایمان زارعی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این پایگاه انتقال خون از فردا ۲۹اسفندماه  به جز ۱۳فروردین از ساعت هشت صبح تا ۱۹ و ۳۰ دقیقه شب آماده خونگیری است.
وی بیان داشت: از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون در بسیاری از مراکز انتقال خون هرمزگان میزان خونگیری  کاهش یافته، این درصورتی است که خون دادن نه تنها مشکلی ندارد بلکه موجب سلامتی اهداکننده خون می شود.
مدیرکل پایگاه انتقال خون هرمزگان با اشاره به اینکه مرکز انتقال خون یک کلینیک یا درمانگاه نیست و کسانی که برای اهدای خون مراجعه می کنند نیز بیمار نیستند و از سالم ترین اقشار جامعه هستند که خون خود را برای بیماران هدیه می کنند، گفت: بدون هر گونه نگرانی نسبت به اهدای خون اقدام کنید.
زارعی ادامه داد: تمامی ابزار و وسایل کامل استریل و یک بار مصرف هستند و در این مراکز تمامی نکات و دستور العمل های بهداشتی پیش بینی شده است.
وی از همه کسانی که شرایط اهدای خون سن ۱۸تا ۶۰سال ووزن بالای ۵۰کیلوگرم داراند، خواست با اهدای خون از بیماران نیازمند به خون حمایت کنید.
زارعی یادآورشد: مردان  هر سه ماه یکبار و زنان هر چهار ماه می‌توانند خون اهدا کنند.
بیشترین مصرف خون در هرمزگان مربوط به سه هزار و ۵۰۰ بیمارخاص و بیماران سخت درمان، عمل‌های جراحی و مصدومان تصادف‌های جاده ای است.
هرمزگان از نظر مبتلایان به بیماری تالاسمی در رتبه دوم کشور قرار دارد و یک هزار و ۵۰۰ بیمار تالاسمی دارد که سه برابر متوسط کشور است
بیماران دیالیزی و بیماران دارای اختلال انعقاد خون نیز از دریافت کنندگان دائمی فرآورده‌های خونی هستند که هرمزگان دارای ۴۰۰ بیمار دیالیزی و ۱۶۰ بیمار دارای اختلال انعقادی است.
ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از  یکصد کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.
دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اعلام کرد: آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان تا تاریخ ۲۷ اسفندماه  ۱۱۲ مورد رسیده است.
از شمار مبتلایان به کرونا ۹۲ نفر ترخیص، ۱۱ نفر بستری و ۹ نفر فوت شدند.
 از ابتدای شروع اپیدمی بیماری حاد تنفسی تاکنون ۸۶۰ نفر در هرمزگان مبتلا به این بیماری شدند که از این شمار ۷۲۰ نفر ترخیص شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha