پایگاه خدمات اجتماعی دامغان آغاز به کار کرد

سمنان -ایرنا- رییس اداره بهزیستی شهرستان دامغان گفت: پایگاه خدمات اورژانس اجتماعی بهزیستی با هدف خدمت‌رسانی به افراد آسیب دیده اجتماعی این شهرستان آغاز به کار کرده است.

محمود زحمتکش عصر چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، بیان کرد: شهرستان دامغان به سبب موقعیت جغرافیایی خاص خود، به راه اندازی پایگاه اورژانس اجتماعی نیاز جدی داشت تا بتوان با استفاده از ظرفیت این پایگاه، آسیب‌های اجتماعی را به خوبی کنترل کرد. 

وی افزود: این پایگاه‌، خدمات متعددی از قبیل شناسایی آسیب‌ها، مشاوره، پیشگیری و درمان را برعهده دارد.

زحمتکش با تاکید بر اینکه مسائل متعددی، امنیت روانی جامعه را تهدید می کند، گفت: انتظار می‌رود با راه اندازی پایگاه خدمات اجتماعی در راستای کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی گام های موثری برداشته شود.

وی اضافه کرد: رصد آسیب‌های اجتماعی در محله‌های کم برخوردار، ارائه کمک‌های مالی به افراد آسیب‌دیده و زنان بدسرپرست و بی سرپرست از دیگر خدمات این پایگاه است.

زحمتکش ادامه داد: تیم های خدمات اجتماعی بهزیستی، افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی از قبیل کودکان آزار دیده، زوج های متقاضی طلاق، کودکان کار ، زنان آسیب دیده اجتماعی، افرادی که اقدام به خودکشی کرده اند، افراد دارای اختلال خانوادگی حاد و سایر موارد بحرانی را بررسی و به آن‌ها خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌دهند.

بر اساس سرشماری سال ۹۵ شهرستان دامغان ۹۴ هزار و ۱۹۰ نفر در ۳۰ هزار و ۲۹۶ خانوار جمعیت دارد.

سه هزار و ۲۳۸ خانوار دامغانی از مددجویان بهزیستی این شهرستان هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha