حفظ سلامت کارگران سهم تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام در مهار کرونا

ایلام - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: حفظ سلامت کارگران و حمایت از اقشار آسیب پذیر و کم درآمد سهم این اداره کل در مهار کرونا است.

شکر الله شیرخانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  اظهار داشت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان مهم ترین نهاد حامی جامعه و سلامت تلاش کرده است که در این شرایط بحران بیماری ویروسی کرونا، اقدامات پیشگیرانه و عملی خود را آغاز کند.

وی افزود: این اقدامات با توجه به گستره افرادی که از آن برخوردار می شوند شامل، گندزدایی و ضدعفونی کردن کلیه واحدهای کارگری، در اختیار قرار دادن وسایل بهداشتی به واحدهای کارگری و کاهش ساعت کاری در برخی از واحدهای بزرگ است.

شیرخانی گفت: همچنین تعطیل شدن نیروهای بومی و قرنطینه شدن نیروهای غیربومی در واحدهای حوزه نفت و گاز شهرستان های مهران و دهلران با توجه به ترددهایی که داشتند از دیگر اقدامات است.

وی افزود: ایجاد سامانه بیمه بیکاری برای ثبت نام مقرری بگیران واجد شرایط و تمدید تعیین صلاحیت شرکت های خدماتی و پشتیبانی تامین نیروهای انسانی، گواهینامه تعیین صلاحیت ایمنی پیمانکاران و معاف کردن حضور و غیاب مقرری بگیران، عدم برگزاری جلسات مراجع حل اختلاف و حذف مجامع تشکل های کارگری کارفرمایی تا پایان فروردین ۹۹ از دیگر اقدامات این اداره کل بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام، عدم برگزاری کمیته های مشاغل سخت و زیان آور، بدوی و تجدید نظر تا پایان فروردین ۹۹، پرداخت تسهیلات اعتباری توسط بانک های عامل رفاه کارگران و توسعه تعاون به واحدهایی که دارای دو ماه حقوق معوق هستند و پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش توسط بانک توسعه تعاون به واحدهایی که نیاز به ماسک و لوازم بهداشتی دارند از دیگر اقدامات انجام شده در راستای پیشگیری از بحران کرونا در استان برشمرد.

وی ابراز امیدواری کرد: با ارایه بسته های حمایتی دولتی سهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مهار کرونا و فراهم کردن شرایط مناسب برای تداوم زندگی افراد بخصوص جامعه کارگری فراهم شده باشد.

بر اساس اعلام رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام، مجموع افراد مبتلا به ویروس کرونا در استان ایلام با ثبت ۱۰ مورد جدید به ۱۲۰ نفر رسید.

به گفته دکتر محمد کریمیان، از مجموع بیمارانی که در این استان به کرونا مبتلا شده اند تا کنون ۶۰ نفر بهبود یافته و ترخیص شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha