پیام نقاش چینی به هنرمندان ایرانی، کمک به مردم در مهار کرونا

پکن- ایرنا- «ما جیان ینگ» نقاش معروف چینی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در ایران به مردم توصیه کرد در خانه بمانید و روابط خود را با یکدیگر کم کنید تا بتوانند بر کرونا غلبه کنید و از هنرمندان ایرانی هم خواست که در این مبارزه به مردم کمک کنند.

 استاد «ما جیان ینگ» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پیروی از تدابیر بهداشتی و دستورالعمل های دولتی مانند در خانه ماندن، زدن ماسک،  شستن مکرر دستها، تشخیص و جدا سازی زودهنگام مبتلایان و سایر اقدامات احتیاطی نقش مهمی در غلبه بر ویروس کرونا دارد.

وی تصریح کرد معتقدم مردم ایران با رعایت این تدابیر بزودی بر کرونا غلبه خواهند کرد و به زندگی عادی خود باز خواهند گشت اما در این میان همراهی مردم با توصیه های بهداشتی خیلی مهم است که باید رعایت شود.

این هنرمند چینی از ایران به عنوان یک دوست خوب و قدیمی برای چین نام برد و گفت: مردم چین نگران اپیدمی کرونا در ایران هستند و اخبار آن را به صورت روزانه دنبال می کنند و امیدواریم هر چه زودتر ایران نیز مانند چین این ویروس را مهار کند.

«ما جیان» افزود: ما شاهد بودیم که در آغاز این اپیدمی در چین، مردم ایران به ما کمک کردند مردم چین نیز اکنون باید به مردم ایران کمک کنند و فصل جدید از روابط میان مردم دو کشور را رقم بزنند.

این هنرمند نقاش چینی اظهار کرد در حال حاضر، دولت ایران اقدامات مختلفی را برای مهار این بحران انجام داده است که امیدواریم به زودی به نتیجه برسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =