استاد دانشگاه آمریکایی: تدریس در فضای مجازی سهم مبارزه من با کروناست

نیویورک – ایرنا- استاد تاریخ دانشگاه هیستون تگزاس گفت با پذیرفتن اینکه وضعیت بحران کرونا ادامه‌دار خواهد بود، سهم من برای مبارزه با فراگیر شدن این ویروس ادامه کلاس‌ها به صورت آنلاین است هرچند دشواری‌ها و سختی‌های مختلفی دارد.

"ژرالد هورن" استاد "دانشکده مطالعات تاریخ آمریکا و آفریقا" دانشگاه هیوستون روز پنج شنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با ایرنا درباره سهم خود در مبارزه با گسترش ویروس کرونای جدید، افزود: تمام کلاس‌هایی که در سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا درس می‌دهم به صورت آنلاین خواهد بود و تلاش خواهم کرد  راهی برای حفظ کیفیت تدریس بیابم.

وی تصریح کرد: دانشگاه تمام کلاس‌ها را تعطیل کرده است و هرگونه جلسه و دیدار حضوری در سطح مسئولان اجرایی، استادان و دانشجویان دانشگاه تا ماه آینده به تعلیق در آمده است. من تکالیف بیشتری از طریق ایمیل برای آنها می فرستم.

این استاد دانشگاه افزود: همزمان تلاش می کنم تا از برخی برنامه ها و نرم افزارها همچون"تخت سیاه" (Black Board) برای ارتباط‌گیری بهتر با دانشجویان در محیط تدریس مجازی بهره ببرم.

دکتر هورن با اشاره به دشواری تدریس غیر حضوری گفت: تدریس آنلاین امکان رصد فعالیت دانشجویان را دشوار می کند و اگر آنها اهل انجام تکالیف خود نباشند، راهی برای گریز از انجام آن می یابند. این وضعیت خیلی جالب نخواهد بود و هیچگاه کیفیت تدریس در کلاس را نخواهد داشت.

وی افزود: با توجه به خطرناک بودن این ویروس، من تمام برنامه های سفرم را لغو کرده ام. معمولا برای کار تحقیقاتم سفر می رفتم، اما این کار را باید متوقف کنم.

ایرنا از هورن پرسید که به عنوان یک مورخ پیامدهای فراگیر شدن ویروس کرونا را برای آمریکا و غرب چگونه می بیند؟

وی پاسخ داد: پیامدهای آن احتمالا بسیار جدی خواهد بود. وبای موسوم به "مرگ سیاه" در اروپای قرن چهاردهم، پیامدهای اجتماعی فراگیری داشت که از جمله آن یهود ستیزی بود که به شدت گسترش پیدا کرد و آنها را عامل این وبا می شمردند.

استاد دانشگاه هیوستون تصریح کرد: اکنون فضایی از وحشت به وجود آمده که قابل درک است. با این حال کشور آماده مقابله نیست، زیرا نه نظام درمانی فراگیر برای همه وجود دارد و نه نظام فراگیر نگهداری از کودکان در سنین پیش از مدرسه که کار را برای والدین بسیار سخت می کند.

وی افزود: دولت می خواهد به شهروندان پول بدهد. این البته بی سابقه نیست. چند دهه پیش، طبقه پولدار در این کشور فهمیدند که اگر برای محله های فقیر نشین فاضلاب ایجاد نکنند، خودشان دچار بیماری خواهند شد. اکنون با وضع مشابهی روبرو هستیم که حتی برخی از جمهوریخواهان از بیمه درمانی همگانی و کمک مالی به همه صحبت می کنند، زیرا نگران پیامدهای آن برای خود هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha