اتحادیه اروپا مرزهای خود را برای ۳۰ روز می‌بندد

تهران- ایرنا- سران اتحادیه اروپا توافق کردند که برای پیشگیری از شیوع کرونا در اروپا، مرزهای این اتحادیه را به مدت ۳۰ روز بر روی کشورهای خارجی ببندند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سران اتحادیه اروپا سه‌شنبه شب توافق کردند که مرزهای خارجی این اتحادیه را به مدت ۳۰ روز برای پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا ببندند.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان گفت که کشورها عضو «انجمن تجارت آزاد اروپا» و بریتانیا از محدودیت 30 روزه برای سفر به اتحادیه اروپا مستثنا هستند.

آلمان پیشتر به شهروندان خود درباره سفر به خارج از این کشور هشدار داده بود و مرکل نیز تاکید کرد که برلین از روز چهارشنبه محدودیت جدید اتحادیه اروپا را اعمال خواهد کرد.

صدراعظم آلمان همچنین گفت که سران اتحادیه اروپا در نشستی که امروز از طریق ویدئو کنفرانس برگزار کردند، موافقت کردند که برای بازگرداندن شهروندان خود از دیگر کشورها، به صورت هماهنگ عمل کنند.

کرونا تقریبا در همه کشورهای اروپایی شایع شده و ایتالیا، اسپانیا، آلمان و فرانسه بیشترین درگیری را با این ویروس دارند.

ایتالیا روز سه‌شنبه اعلام کرد که 2 هزار و 503 نفر در این کشور در اثر ابتلا به کووید19 جان خود را از دست داده‌اند. ایتالیا با 31 هزار 506 مورد ابتلا به کرونا، پس از چین دومین کشور جهان از لحاظ ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از این ویروس است.

در اسپانیا، تاکنون 11 هزار و 748 نفر به کرونا مبتلا شده و 533 نفر نیز در اثر این ویروس جان باخته‌اند.

آلمان هم 9 هزار و 352 مورد ابتلا و 24 مورد مرگ ناشی از کرونا گزارش کرده است.

در فرانسه 7 هزار و 730 نفر مورد قطعی مبلا به کرونا و 175 مرگ ثبت شده است.

یک هزار و 950 نفر در انگلیس و یکهزار و 705 نفر در هلند به کرونا مبتلا شده‌اند. در این دو کشور به ترتیب 71 نفر و 43 نفر جان باخته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha