برگزاری هرگونه مراسمی را به بعد از اتمام کرونا موکول کنید

بندرعباس-ایرنا- جانشین ستاد استانی مدیریت بیماری کرونای هرمزگان با اشاره به ممنوعیت برگزاری مراسم ها و تجمع ها، گفت: از مردم خواستاریم برگزاری هر گونه مراسمی که مستلزم تجمع می باشد را به بعد از اتمام بیماری کرونا موکول کنند.

سعید ناجی سه شنبه شب در نشست کمیته گردشگری و حمل و نقل ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا هرمزگان اظهار داشت: این ممنوعیت ها به منظور حفظ سلامت شهروندان و هموطنان اتخاذ شده و از مردم شریف استان می خواهیم، برای حفظ سلامت خود و عزیزانشان نسبت به رعایت این ممنوعیت ها حساس باشند.

وی تاکید کرد: از هموطنان و مردم هرمزگان خواستاریم که از سفرها و ترددهای غیر ضروری پرهیز کنند و سفرهای تفریحی خود را به بعد از بحران موکول کنند تا خسارت احتمالی از ابتلا به این بیماری به حداقل برسد.

جانشین ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا هرمزگان گفت: کنترل و غربالگری ورودی های استان تا پایان بحران شیوع بیماری کرونا با جدیت ادامه خواهد داشت.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تاکنون به بیش از ۱۵۰ کشور سرایت کرده است.

کرونا مانند سایر ویروس‌های تنفسی است که در افراد دارای نقص ایمنی مانند بیماران دیابتی، دیالیزی و دارای بیماری‌های خود ایمنی می‌تواند خطرناک باشد و مرگ‌ و میر آن تاکنون حدود سه درصد گزارش شده است.

این ویروس که از شهر ووهان چین شیوع یافته یک ویروس ناشناخته است و تنها راه مقابله با آن رعایت بهداشت فردی و حاضر نشدن در اجتماعات و محافل عمومی است.

سازمان جهانی بهداشت می گوید حدود ۸۰ درصد از افرادی که به این ویروس مبتلا می شوند علائم خفیفی دارند در حالیکه حدود ۶ درصد آنها دچار علائم جدی نظیر التهابی که در سراسر ریه گسترش می یابد، می شوند.

طبق آمارها تا روز ۲۷ اسفندماه ، ۱۱۲ نفر در استان هرمزگان مبتلا به ویروس کرونا شدند که از این شمار ۹ نفر فوت کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha