آزمایش کرونای ۱۱ نفر در بردسکن مثبت اعلام شد

مشهد- ایرنا- رئیس شبکه بهداشت و درمان بردسکن گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا ۳۰ نفر با تشخیص سندروم حاد تنفسی بستری شدند که از این تعداد نتیجه آزمایش ۱۱ نفر مثبت اعلام شده، ۴ نفر از این افراد بهبود یافته و باقی مراحل درمانی خود را طی می‌کنند.

مهدی عاقلتر سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر ۱۲ نفر مشکوک به کرونا در بخش سندروم حاد تنفسی بیمارستان  ولی عصر (عج) این شهر بستری هستند.

وی با بیان اینکه تاکنون بیمار بدحال و فوتی در این شهرستان نداشته‎ایم، اظهار داشت: به دلیل افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در بردسکن بخش کودکان بیمارستان ولی عصر (عج) این شهرستان تخلیه و به بیماران مبتلا به سندروم حاد تنفسی و ویروس کرونا اختصاص یافته است.

وی گفت: گرچه در حال حاضر با کمبود تخت و فضا در بیمارستان مواجه نیستیم اما با توجه به عدم همکاری مردم و بی توجهی به هشدارهای بهداشتی روند بیماری در بردسکن سیر صعودی دارد.

وی افزود: سه شنبه هفته گذشته، پنج بیمار مبتلا به سندروم حاد تنفسی و ویروس کرونا بستری بودند، اما اکنون این تعداد به ۱۲ نفر افزایش یافته  که مهمترین دلیل روند افزایش بیماری، تجمع مردم در بازار و خیابان‌هاست.

عاقلتر اظهار داشت:  رعایت مسائل بهداشتی، پرهیز از رفت و آمد غیر ضروری در داخل شهر و توجه به قرنطینه خانگی بهترین اثر دهی را برای مصون ماندن از ویروس کرونا دارد.

بر اساس آخرین آمار رسمی، شمار مبتلایان قطعی به ویروس کووید ۱۹ عامل بیماری کرونا که نوع بسیار حاد عفونت تنفسی و یک بیماری نوپدید همه‌گیر است در استان خراسان رضوی ۶۳۱ نفر گزارش شده است.

بردسکن در ۲۷۳ کیلومتری مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha