کمیته بین‌المللی‌ المپیک: «هیچ نیازی به اتخاذ تصمیم جدی در مورد توکیو۲۰۲۰ نیست»

تهران- ایرنا- کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد که این نهاد در مقطع فعلی هیچ برنامه‌ای برای «اتخاذ تصمیمی قابل ملاحظه و جدی در مورد المپیک توکیو نداشته و به طور کامل به برگزاری این رویداد در موعد مقرر متعهد است.»

این نهاد بین المللی بدنبال بحث و تبادل نظر با فدراسیون‌های ورزشی بین المللی طی بیانیه‌ای اعلام کرد که به دلیل تاثیرات ناشی از شیوع کرونا نیاز به تغییرات در مراحل انتخابی المپیک ۲۰۲۰ وجود دارد اما این تورنمنت طبق برنامه از ۲۴ جولای تا ۹ آگوست برگزار می‌شود.

در بیانیه کمیته بین المللی المپیک آمده است: آ.او.سی کاملا به بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو متعهد مانده و در فاصله بیش از چهار ماه تا آغاز این رویداد، در برهه کنونی هیچ نیازی برای اتخاذ تصمیمی قابل ملاحظه در مورد آن نمی‌بیند. هر گونه گمانه‌زنی در مقطع فعلی زیان‌بخش خواهد بود.

کمیته بین المللی المپیک ورزشکاران را ترغیب کرد تا همچنان به بهترین شکل ممکن به آماده‌سازی خود برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو ادامه دهند؛ این در حالی است که تنها چند ساعت پیش اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) برگزاری رقابت‌های جام ملت‌های اروپا را از سال جاری به سال ۲۰۲۱ موکول کرد.

مسابقات ورزشی کسب سهمیه المپیک در بسیاری از نقاط جهان لغو شده یا به تعویق افتاده اند و در نتیجه آن انتخابی المپیک دچار آشفتگی شده است.

تاکنونی ۵۴ درصد از ۱۱ هزار ورزشکار سهمیه المپیک خود را قطعی کرده اند.

این کمیته در ادامه تاکید کرد: برای ۴۳ درصد سهمیه باقی مانده، کمیته بین المللی المپیک به منظور اعمال هرگونه تغییرات ضروری و عملی در راستای تطبیق پذیری فدراسیون‌های بین‌المللی با سیستم‌های اعطای سهمیه آنها برای المپیک ۲۰۲۰ همکاری خواهد کرد. آی.او.سی اطمینان دارد که بسیاری از اقداماتی که توسط بسیاری از مقامات در سرتاسر جهان اتخاذ می‌شود، به مهار کووید-۱۹ کمک خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha