همه توان خود را برای مقابله با کرونا درحاجی آباد بکار گیریم

بندرعباس- ایرنا- فرماندار حاجی آباد گفت: همه باید آنچه را در توان داریم برای مقابله با شیوع بیماری کرونا به کار بگیریم که مردم آسیب نبینند.

حمید جهانگیری شامگاه سه شنبه در نشست با شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر شهرستان حاجی آباد با محوریت مقابله با ویروس کرونا افزود: همه دستگاه های اجرایی به صورت شبانه روزی درحالت آماده باش بوده و شهرداری ها و دهیاری ها نسبت به ضدعفونی محدوده های شهری و روستایی اقدام می کنند.

وی در توصیه به مردم اظهارداشت: مردم ضمن رعایت بهداشت فردی با ستاد مبارزه با کرونا همکاری داشته باشند،چرا که اگر کمک مردم نباشد نتیجه موفقی در مقابله با این ویروس نخواهیم داشت.

فرماندار حاجی آباد بیان داشت: سال ۹۸ سالی پر از چالش های مختلف بود که فرصت های خوبی را برای کسب تجربه و فرصت های نو برای پیشرفت و آبادانی برای مدیران اجرایی بویژه شهرداران ایجاد کرد.

جهانگیری با اشاره بوجود بحران های امسال از جمله سیل، زلزله و هجوم ملخ خاطرنشان کرد: شیوع ویروس کرونا نیز از موضوعاتی بوده که این روزها کشور با آن مواجه است.

وی اضافه کرد: باتوجه به قرار گرفتن شهرستان حاجی آباد در کنار جاده ترانزیت و نقطه ورودی استان هرمزگان باید غربالگری مسافران با جدیت دنبال شود.

مردم در تعطیلات نوروزی سفر نکنند

 فرماندار حاجی آباد امروز همچنین در نشست شهرستانی ستاد مبارزه با کرونا نیز گفت: مردم برای حفظ سلامت خود و نزدیکانشان در تعطیلات نوروزی سفر نکنند.

جهانگیری با بیان اینکه ورود مسافران به شهرستان کنترل می شود تاکیدکرد: در راستای کنترل و مبارزه با ویروس کرونا ۲ مبادی ورودی این شهر غربالگری می شود.

 وی اضافه کرد: همه برنامه های مقابله با بیماری کرونا تنها با انجام اقدامات پیشگیرانه و در خانه ماندن مردم نتیجه بخش خواهد بود و همه افراد مشکوک و دارای علائم قرنطینه خواهند شد.

یکی از ورودی های حاجی آباد مسدود شد

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری حاجی آباد نیز گفت: برای تشدید اقدامات کنترلی مبارزه با ویروس کرونا یکی از ورودی های شهر حاجی آباد مسدود شد.

بهنام کریمی افزود: با توجه به تصمیم ستاد شهرستانی مبارزه با  ویروس کرونا، از ورودی های شهر حاجی آباد بازدید و جهت کنترل هرچه بهتر ترددها به شهر، ورودی شهر از سمت امامزادگان سید محمد و امیرنظام الدین مسدود شده است.

وی ادامه داد: ایستگاه های غربالگری ویروس کرونا در مبادی ورودی شهرهای حاجی آباد از پل ورودی و محور روستای علی آباد به شهر حاجی آباد در حال آماده سازی و  راه اندازی است.

به گفته رییس ستاد شهرستانی مبارزه با ویروس کرونا در حاجی آباد، ‌کنترل رفت و آمد به این شهر توسط ناحیه مقاومت بسیج شهرستان در محل ایستگاه های غربالگری به صورت شبانه روز انجام خواهد شد.

براساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، با افزایش ۶ مورد جدید درحال حاضر شمار مبتلایان به کرونا در استان به ۱۱۲ نفر رسیده است.

۸۶۰ نفر از شروع خطر اپیدمی به عنوان بیمار حاد تنفسی بستری شده اند که از این تعداد ۷۲۰ نفر ترخیص شده اند.

از این تعداد نیز ۵۲۵ نفر به دلیل مشکوک بودن به کرونا نمونه گیری شده اند و در مجموع از ۵۲۵ مورد مشکوک تا امروز سه شنبه ۱۱۲ نفر مثبت در هرمزگان ثبت شد.

درحال حاضر ۲۹۸ نمونه در استان هرمزگان منفی اعلام شده است. همچنین ۹۲ نفر ترخیصْ ۱۱ نفر بستری و آمار فوتی ها همچنان ۹ نفر است.

از این تعداد مبتلا یک نفر آنها مربوط به شهرستان حاجی آباد است.

شهرستان حاجی آباد یکی از شهرستان های خوش آب و هوای هرمزگان در محور ترانزیتی بندرعباس به سیرجان واقع شده که دارای جاذبه های تاریخی و گردشگری است وهرساله پذیرای گردشگران به خصوص از سمت شمال هرمزگان است.
این شهرستان در فاصله ۱۶۵کیلومتری شمال بندرعباس و در کنار جاده بندر به سیرجان با یکهزار و ۲۰۰ متر ارتفاع از سطح دریا در شمال هرمزگان قرار دارد.
حاجی آباد از شمال به شهرستان سیرجان(استان کرمان)، از شرق بخش وکیل آباد (استان کرمان)، از غرب به شهرستان داراب(استان فارس) و از جنوب به بخش فین (شهرستان بندرعباس) محدود می شود و از اهمیت جغرافیایی و ترانزیتی فراوانی برخوردار است.
گردشگرانی که استان هرمزگان و سیرجان را برای ورود به شهرستان بندرعباس انتخاب می کنند باید از حاجی آباد عبور کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =