سفیر مجارستان به وزارت امور خارجه ایران فراخوانده شد

تهران - ایرنا - زولتان وارگا هاژونیس سفیر مجارستان در تهران در اعتراض به رفتار غیرمتعارف با دانشجویان ایرانی مبتلا به کرونا در بیمارستان سنت لاسلو شهر بوداپست به وزارت امور خارجه ایران فراخوانده شد.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه در دیدار با سفیر مجارستان، مراتب اعتراض دولت جمهوری اسلامی ایران به رفتار غیر متعارف پلیس و کادر پزشکی بیمارستان سنت لاسلو شهر بوداپست با دانشجویان ایرانی مبتلا به ویروس کرونا را به وی ابلاغ کرد.

عراقچی تصمیم دولت مجارستان برای اخراج ۱۵ دانشجوی ایرانی مشکوک به کرونا را غیرقابل قبول دانست و از سفیر خواست تا درخواست جمهوری اسلامی ایران برای تجدید نظر در  این تصمیم را به اطلاع مقامات مجاری برساند.

در این دیدار همچنین بر مسئولیت دولت مجارستان در زمینه تامین شرایط اقامتی، بهداشتی و درمانی مناسب برای دانشجویان ایرانی در آن کشور تاکید شد.

سفیر مجارستان در این دیدار، ضمن ارایه گزارشی از آخرین وضعیت شیوع کرونا در مجارستان و اقدامات دولت برای مهار بحران، قول داد در اولین فرصت درخواست دولت ایران را بهردولت متبوع خود منعکس کند.

در همین رابطه و طی دو هفته گذشته، سفیر مجارستان ۲ بار از سوی مدیرکل اروپا به وزارت امور خارجه دعوت شده بود. اضافه می شود که در حال حاضر حدود ۲۵۰۰ دانشجوی ایرانی در دانشگاههای مجارستان مشغول به تحصیل هستند.

سفارت ایران در بوداپست در تماس نزدیک با دانشجویان کشورمان و مقامات مجاری به منظور اطمینان از سلامتی و شرایط مناسب اقامتی و تحصیلی این دانشجویان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha