تهران با «می‌آید از پسِ چه خبرها؟ سلامتی...» به استقبال نوروز می‌رود

تهران-ایرنا- سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به مناسبت نوروز ۹۹ ویژه‌ برنامه‌هایی را با عنوان «می‌آید از پسِ چه خبرها؟ سلامتی...» را با بهره‌گیری از فضای مجازی برگزار می‌کند.

به گزارش روز سه‌شنبه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سیدعلیرضا فاطمیان‌پور معاون فرهنگی و علیرضا زندوکیلی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ویژه‌برنامه‌های این سازمان به مناسبت نوروز با عنوان «می‌آید از پسِ چه خبرها؟ سلامتی...» را که از دوم تا ۳۱ فروردین ماه سال ۱۳۹۹ با شعار «#سالمو_مبارک» برگزار می‌شود، تشریح کردند.

این برنامه‌ها با توجه به شیوع ویروس کرونا و برای رعایت نکات بهداشتی برای مقابله با این بیماری، عمدتاً در فضای مجازی اجرا می‌شود.

برنامه‌های کتابخوانی

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به برنامه‌های حوزه کتاب و کتابخوانی اظهارداشت: «کتابخوان کوچک» بسته مجازی کتاب کودک است که در چهار بخش دعوت از مخاطبان کودک برای خوانش کتاب و انتشار در فضای مجازی، انتشار فیلم خوانش نویسندگان مطرح ادبیات کودک، معرفی ۱۴ کتاب مفید در قالب اینفوگرافی به انتخاب کارشناسان کتاب کودک و ارسال عکس کودکان در کنار کتابی که خوانده‌اند، برگزار می‌شود.

فاطمیان‌پور گفت: ویژه‌برنامه «یه لقمه کتاب» نیز با دعوت از مخاطبان برای خوانش کتاب و انتشار در فضای مجازی، انتشار فیلم خوانش نویسندگان، معرفی ۱۴ کتاب مفید و ارائه مشاوره کتاب در فضای مجازی برای مخاطبان بزرگسال پیش‌بینی شده است.

وی افزود: مسابقه کتابخوانی مجازی «معیشت مؤمنانه» نیز در ایام نوروز اجرا خواهد شد.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به ویژه‌برنامه «مدافعان سلامت» اظهارداشت: این ویژه برنامه با بخش‌های گوناگونی مانند مسابقه رسانه‌ای «جان من، ایران من» برای اهالی رسانه و شهروندان، «#افتخارمی» پویش ملی تشکر از جهادگران مبارزه با کرونا با ارسال فیلم‌های یک دقیقه‌ای توسط شهروندان و «رنگ رنگ تا پیروزی» مسابقه بزرگ نقاشی کودکان با موضوع مبارزه با کرونا و اهدای مجازی این نقاشی‌ها به کادر درمان طراحی شده است.

«سه رنگ سربلند»

فاطمیان‌پور گفت: ویژه‌برنامه «سه رنگ سربلند» نیز به مناسبت روز جمهوری اسلامی با سه بخش «آیینه‌داران» توزیع بسته تصویرگری و داستانک از رشادت زنان ایرانی از جنگ تحمیلی تا عرصه مبارزه با کرونا، «جشن آری» انتشار بسته عکس‌نوشته با استفاده از عکس‌های برگزیده جشنواره پرچم و انتشار کلیپ‌های «فازمتر مدیا» با سؤالات متفاوت از مردم درباره روز جمهوری اسلامی برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به ادامه برگزاری تعدادی از دوره‌های آموزشی این سازمان در فضای مجازی افزود: جشنواره «خدمت» به این منظور با استفاده از ظرفیت مربیان کارآزموده طراحی شده و در رشته‌های گوناگون فرهنگی و هنری در فضای مجازی میزبان گروه‌های سنی گوناگون است.

«چاردیواری»

وی بیان کرد: با توجه به حضور خانواده‌ها در منازل، ویژه‌برنامه «چاردیواری» برای ترویج سرگرمی‌ها و بازی‌های خانگی در بخش‌های «بازی‌خانه» تولید و انتشار محتوای آموزشی بازی‌های آپارتمانی، «جشنواره بازی‌های خانگی» با ارسال تصویر از بازی‌های خانگی توسط شهروندان و اهدای جایزه به برگزیدگان پیش‌بینی شده است.

فاطمیان‌پور افزود: همچنین مسابقه «دورریختنی‌های دوست‌داشتنی» انتشار کلیپ آموزشی از تهیه اسباب‌بازی و وسایل سرگرمی از دورریختنی‌های منزل و «با هم در کنار هم» مسابقه عکاسی از همکاری کودکان در امور خانه نیز برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: ویژه‌برنامه «ترحیم مجازی» برای شهروندانی که بر اثر کرونا از دنیا رفته‌اند، با سخنرانی مذهبی، قرائت قرآن و مداحی اهل بیت(ع) برگزار می‌شود و خانواده‌های داغدار می‌توانند با تماس با شماره ۱۸۳۷ درخواست خود را ثبت کنند.

وی با اشاره به ویژه‌برنامه «یه حس خوب» اظهارداشت: این ویژه برنامه نیز در سه بخش «روان آنلاین» ارائه مشاوره تلفنی و مجازی رایگان به شهروندان با بهره‌گیری از ظرفیت خانه‌های مشاوره سازمان فرهنگی هنری، «یک دقیقه آرامش» تولید و انتشار کلیپ با موضوع روانشناسی و سلامت روان در دوران خانه‌نشینی و «کتاب گراف آرامش» با معرفی کتاب‌های مفید روانشناسی در قالب اینفوگرافی طراحی شده است.

فاطمیان‌پور افزود: برنامه «بیداری زمین» با تولید محصول از تبریک سفیران و کارکنان کشورهای خارجی در تهران و دعوت به امید و شکست کرونا و مسابقه عکس از جلوه‌های زیبای طبیعت بهاری و نوروز در منزل برگزار می‌شود.

برنامه‌های نمایشی

معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز با تشریح برنامه‌های هنری این سازمان در نوروز ۹۹ گفت: مسابقه نمایش عروسکی «بچه‌ها و عروسک‌ها مقابل کرونا» از جمله این برنامه‌هاست که در آن کودکان با عروسک‌هایی که در خانه دارند نمایش عروسکی اجرا می‌کنند و با ارسال فیلم این اجراها، به رقابت می‌پردازند.

زندوکیلی افزود: در برنامه «صد نمایش برای سد کرونا» نیز نمایش‌های کوتاهی با هدف امیدآفرینی اجرا و تصویربرداری می‌شود و در فضای مجازی منتشر خواهد شد.

وی بیان کرد: همچنین ۱۳ پادکست رادیویی برای ۱۳ روز نخست فروردین تولید و منتشر می‌شود که در آنها از شعر، داستان و موسیقی با موضوع نوروز استفاده شده است.

انتشار ۱۰ مجلس «نقل مهدوی»

معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اظهارداشت: ۱۰مجلس «نقل مهدوی» به مناسبت سالروز میلاد امام زمان(عج) در پردیس تئاتر تهران ضبط و در فضای مجازی منتشر می‌شود.

وی گفت: نمایش «هلا بچرخان» نیز با موضوع مهدویت از ۱۹ تا ۲۹ فروردین ماه در پردیس تئاتر تهران روی صحنه می‌رود.

زندوکیلی، تولید قطعات موسیقایی یک ‌دقیقه‌ای با موضوع صبر و بردباری و ماندن در خانه و انتشار در فضای مجازی، تولید یک قطعه موسیقی با موضوع مهدویت، برگزاری شب موسیقی با موضوع انتظار و تجلیل از خوانندگانی که قطعاتی درباره امام زمان(عج) دارند و تولید آلبوم «شادیانه‌های مذهبی» را از جمله برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری در حوزه موسیقی عنوان کرد.

معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران افزود: تولید موشن‌گرافیک با موضوع مبارزه با ویروس کرونا و انتشار در فضای مجازی و مسابقه عکاسی با موضوع سالروز میلاد امام زمان(عج) و نمایش عکس‌های برگزیده در گالری‌های مجازی در حوزه هنرهای تجسمی پیش‌بینی شده است.

وی بیان کرد: برنامه «هنر در خانه» نیز با فراهم کردن امکان بازدید مجازی از موزه‌های سازمان فرهنگی هنری و نمایش تایم‌لپس خلق یک اثر هنری توسط هنرمندان برجسته با معرفی خالق اثر برگزار می‌شود.

زندوکیلی با اشاره به تولید و انتشار ویدئوهایی از شعرخوانی ۲۰ شاعر مطرح با موضوع امام حسین(ع)، حضرت ابوالفضل، امام سجاد(ع) و امام زمان(عج) به مناسبت اعیاد شعبانیه در فضای مجازی اظهارداشت: انتشار سروده‌های شاعران با موضوع مدافعان سلامت نیز بخش جنبی این برنامه خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =