تاکید وزیر انرژی عربستان بر افزایش تولید نفت این کشور

تهران-ایرنا- وزیر انرژی عربستان روز سه شنبه اعلام کرد که تولید نفت این کشور طی چند ماه آینده به بیش از ۱۰ میلیون بشکه در روز می رسد.

به گزارش شبکه خبری العربیه، «عبدالعزیز بن سلمان» وزیر انرژی عربستان با صدور بیانیه ای اعلام کرد که دلیل این افزایش بهره برداری از گاز تولید شده در کارخانه «الفاضلی» برای جبران حدود ۲۵۰ هزار بشکه در روز است که مصرف داخلی دارد.

میزان صادرات نفت عربستان در دسامبر ۲۰۱۹ (آذر-دی) به ۷ میلیون و ۳۷۳ هزار بشکه میلیون بشکه در روز رسید که بیشترین میزان صادرات از دسامبر ۲۰۱۸ (آذر-دی) به شمار می رفت.

هفته گذشته نیز شرکت نفت آرامکوی عربستان اعلام کرد از آغاز آوریل (فروردین و اردیبهشت) آینده تولید خود را به ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه میلیون بشکه در روز افزایش خواهد داد. این در حالی است که تولید این شرکت در ژانویه(دی - بهمن) گذشته ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه میلیون بشکه در روز بوده است.

این شرکت بعدتر همچنین اعلام کرد که حداکثر ظرفیت تولید خود را از ۱۲ میلیون بشکه در روز به ۱۳ میلیون بشکه خواهد رساند.

این در حالی است که عربستان هفته گذشته و در پی شکست اعضای اوپک و سایر کشورهای تولید کننده نفت ار جمله روسیه در دستیابی به توافقی درباره ادامه کاهش تولید نفت، اعلام کرد تولید روزانه نفت خود را از ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه فعلی به ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز افزایش خواهد داد.

امارات متحده عربی هم به دنبال عربستان سعودی اعلام کرد که تولید نفت خود را یک میلیون بشکه در روز افزایش می دهد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha