۲۷ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۷
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83718825
۰ نفر

برچسب‌ها

توضیحات مسوول حقوقی پرسپولیس در مورد احکام فیفا

تهران- ایرنا- مسوول حقوقی باشگاه پرسپولیس در خصوص اقدامات این باشگاه در مورد احکام صادر شده از سوی فیفا در پرونده‌ شکایات سرمربی و بازیکنان اسبق این تیم، توضیحاتی را ارائه داد.

مهدی خواجوند درباره پرونده شکایت برانکو اوانکوویچ از باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: باشگاه بلافاصله پس از وصول‌ این شکایت به آن پاسخ داده و از فیفا درخواست جزئیات کامل رای را کرده است. هنوز مشروح حکم به دست باشگاه نرسیده است؛ با دریافت پاسخ این درخواست، پرسپولیس ۲۱ روز فرصت دارد تا تجدیدنظرخواهی خود را در فیفا مطرح کند و این کار هم زمان می‌برد.

وی گفت: در نهایت زمانی که حکم قطعی صادر شود، باشگاه اقدامات لازم را انجام خواهد داد. ضمن اینکه بر خلاف اخباری که مطرح شده باشگاه تصمیمی برای شکایت از برانکو ندارد.

 خواجوند درباره پرونده شکایت ماریو بودیمیر تصریح کرد: وضعیت این پرونده هم مانند پرونده برانکو است و ما خواهان ارسال جزئیات آن از سوی فیفا شده‌ایم اما هنوز جزئیات رای به دست ما نرسیده است.

وی افزود: همچنین رای ابتدایی شکایت مارکو استیلینوویچ به باشگاه رسیده و طبق آن پرسپولیس باید ۱۱۵ هزار یورو (۴۸ هزار یورو حقوق و ۶۷ هزار یورو غرامت) به مربی بدنساز سابق خود پرداخت کند. در این پرونده هم ما جزئیات کامل رای را از فیفا خواسته‌ایم.

مسوول حقوقی سرخ‌ها درباره آخرین وضعیت پرونده گابریل نیز گفت: بعد از مصالحه‌ای که با این بازیکن انجام شد فیفا به پرداخت ۲۳ هزار دلار به گابریل رای داد که این رای قطعی است و باشگاه تا ۱۹ فروردین‌ماه فرصت دارد این پول را پرداخت کند.

خواجوند همچنین در مورد پرونده شکایت گابریل کالدرون گفت: باشگاه به شکایت وی پاسخ داده و دعوایی هم ارائه کرده مبنی بر اینکه فسخ قرارداد از سوی کالدرون قانونی و موجه نبوده است.

مدیر حقوقی باشگاه درباره آنتونی استوکس گفت: این بازیکن همچنان با باشگاه قرارداد دارد. او از سرمربی تیم مرخصی گرفته و قرار بوده ۲۴ ساعته به ایران برگردد. ضمن اینکه باشگاه بلیت بازگشت هم برای او تهیه کرده بود. تاکنون ۳ نامه برای او ارسال و به او گفته شده که در تمرینات تیم حاضر شود ولی تاکنون نیامده و یک سری موارد را برای نیامدن خود عنوان کرده که از نظر باشگاه قابل قبول نیست.

خواجوند درباره آخرین وضعیت پرونده نیلسون هم گفت: او هم از باشگاه شکایت کرده و باشگاه هم پاسخ آن را داده اما هنوز هیچ حکمی در رابطه با این پرونده صادر نشده است. در کل باشگاه در حال حاضر با ۱۱ پرونده روبرو و درصدد است که به نوبت آنها را حل کند تا خطری متوجه پرسپولیس نباشد.

مدیر حقوقی باشگاه پرسپولیس همچنین درباره رای کمیته انضباطی درباره بازی برگشت پرسپولیس و تراکتور گفت: کمیته انضباطی با توجه به اتفاقات آن بازی رای خود را صادر کرده است اما ما به این رای اعتراض کرده‌ایم و اعتراض‌مان در فدراسیون هم ثبت شده است. از نظر ما این رای درباره محرومیت هواداران پرسپولیس باید تعدیل و حتی برای آنها حکم برائت صادر شود.

او درباره رای کمیته انضباطی در قبال شجاع خلیل زاده هم گفت: پس از آن بازی کمیته انضباطی دستور موقت صادر کرده بود که خلیل زاده بازی نکند که مورد اعتراض ما قرار گرفت و لغو شد. باز هم امیدواریم با توضیحاتی که از سوی مدافع پرسپولیس ارائه شده و مستنداتی که ارائه داده‌ایم روی رای این بازیکن تجدیدنظر شود. فکر میکنم حساسیتی روی شجاع خلیل زاده ایجاد شده که متاسفانه مطابق واقع نیست و امیدواریم رای او تغییر کند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha