مربیان تمرین‌های ورزشی را مجازی آموزش دهند

همدان- ایرنا- رییس هیات ورزش‎های همگانی همدان از مدرسان و مربیان خواست تا تمرین‌های ورزشی را به صورت مجازی و از طریق شبکه‌های اجتماعی به ورزشکاران آموزش دهند.

هادی سبزواری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مربیان ورزش های صبحگاهی می توانند با بهره مندی از ظرفیت فضای مجازی ضمن پوشش مناسب و اسلامی نسبت به تمرین ورزشکاران اقدام کنند.

وی اضافه کرد: از آنجا که ورزش های صبحگاهی نیاز به فضای گسترده ندارد و در همان منزل می توان به انجام حرکات نرمشی پرداخت، این آموزش های در چارچوب ضوابط می تواند ارایه شود.

سبزواری خاطرنشان کرد: مربیان تعذیه نیز می توانند دستورهای غذایی لازم را به صورت مجازی به شاگردان خود ارایه دهند.

وی، ارایه برنامه تمرین در خانه را از دیگر اقدام های لازم در راستای بهره مندی از شبکه های اجتماعی دانست و گفت: مربیان ارتباط آموزشی و تمرینی خود را از این طریق می توانند با شاگردان خود داشته باشند.

رییس هیات ورزش های همگانی خاطرنشان کرد: با توجه به تعطیلی مکان ها و باشگاه های ورزشی تا ۱۵ فروردین ماه ، آموزش از راه دور می تواند بهترین استفاده در زمان خانه ماندن در شرایط فعلی باشد.

وی با تاکید بر اینکه توصیه های بهداشتی و نیز قرنطینه خانگی بهترین راه برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا است، گفت: هیات ورزش های همگانی به صورت گسترده نسبت به اطلاع رسانی های آموزشی از طریق فضای مجازی اقدام کرده است.

طبق آخرین گزارش ها تست کرونا ۱۴۲ بیمار در این استان مثبت شد که شامل ۳۷ نفر در شهرستان همدان، ۲۲ نفر در اسدآباد، ۲۱ نفر در نهاوند، ۱۵ نفر در ملایر، ۱۳ نفر در رزن، ۱۱ نفر بهار، ۱۰ نفر در کبودراهنگ، ۶ نفر در فامنین و چهار نفر در تویسرکان است.

همچنین  ۸۹ تن از مبتلایان به ویروس کرونا از بیمارستان ترخیص شدند؛ از نظر جمعیتی ۷۰ درصد مبتلایان شهری ۳۰ درصد روستایی و ۴۹ درصد از مبتلایان به ویروی کرونا زن و ۵۱ درصد مرد هستند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت نیز اعلام کرد: تاکنون ۱۶ هزار و ۱۶۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۹۸۸ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۵ هزار و ۳۸۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

کیانوش جهانپور روز سه شنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و فوت ناشی از آن بیان کرد: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۱۱۷۸ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۶ هزار و ۱۶۹ نفر رسید.

وی ادامه داد: خوشبختانه پنج هزار و ۳۸۹ نفر از بیماران کووید- ۱۹ در کشور بهبود یافته و ترخیص شده اند و این آمار روز به روز در حال افزایش است.

جهانپور گفت: متاسفانه ۱۲۵ نفر از بیماران جان خود را از دست دادند و تعداد درگذشتگان بیماری کووید- ۱۹ در کشور به ۹۸۸ مورد رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha