افزایش ۷۰ درصد ظرفیت بیمارستان‌های نیروی زمینی سپاه برای مقابله با کرونا

تهران - ایرنا - معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه از افزایش ۷۰ درصد ظرفیت بیمارستان‌های نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد و گفت: بیمارستان‌های صحرایی، بیمارستان‌های استندبای و نقاهتگاه‌های نیروی زمینی سپاه در ۱۰ استان خدمت‌رسانی می‌کنند.

به گزارش سپاه نیوز؛  سردار سرتیپ پاسدار علی اکبر پورجمشیدیان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه در گفت‌و گویی درخصوص اقدامات انجام شده در مقابله با ویروس کرونا  اظهارداشت: بیمارستان های صحرایی نیروی زمینی سپاه در استان های قم، گلستان، کاشان، خراسان رضوی، مازندران،  آذربایجان غربی،  آذربایجان شرقی، خوزستان،  سیستان و بلوچستان و کرمانشاه فعال هستند.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه با تاکید بر فعالیت بیمارستان‌های صحرایی نیروی زمینی سپاه در استان قم اظهار داشت: یک بیمارستان در استان قم آماده است تا در صورت نیاز خدمات پزشکی لازم را ارائه دهد؛ سی و یک پزشک عمومی و متخصص و ۱۴ پرستار نیروی زمینی سپاه به منظور کمک برای مقابله با ویروس کرونا به دانشگاه علوم پزشکی قم خدمات لازم را ارائه کردند و  سردار مرتضوی به عنوان نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت در قم انتخاب شد.  

سردار پورجمشیدیان با اشاره به فعالیت بیمارستان ۲۵۰ تخت خواب نیروی زمینی سپاه در استان گلستان، یادآور شد:  ۳۵ بهیار و پرستار نیروی زمینی سپاه نیز به دانشگاه علوم پزشکی گرگان در زمینه مقابله با ویروس کرونا کمک کردند.

وی تاکید کرد: در کاشان، بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا(س) به استعداد ۱۵۰ تخت خواب  مستقر شده است.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه ادامه داد : بیمارستان صحرایی ۲۰۰ تخت و نقاهتگاه ۴۰۰ تخت در استان خراسان رضوی و شهر مشهد؛ بیمارستان ۱۵۰ تخت بستری و نقاهتگاهی در شهر بابل در مازندران با محوریت بیمارستان شهید محلاتی تبریز؛ بیمارستان ۲۰۰ تخت و نقاهتگاهی در استان آذربایجان غربی و شهر ارومیه و یک نقاهتگاه به استعداد ۱۵۰ تخت در استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز توسط نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا مستقر شده است.

سردار پورجمشیدیان با بیان استقرار بیمارستان ۱۰۰ تخت خواب در استان خوزستان یادآور شد: این بیمارستان با محوریت بیمارستان شهید بقایی نیروی زمینی سپاه راه‌اندازی شده است. همچنین در استان سیستان و بلوچستان و شهر زاهدان بیمارستان نبی اکرم (ص) نیروی زمینی سپاه یک بیمارستان و نقاهتگاه به استعداد ۱۰۰ تخت را راه اندازی کرده است.

وی با تشریح اقدامات بهداری نیروی زمینی سپاه در استان کرمانشاه گفت: یک بیمارستان صحرایی  به استعداد ۱۰۰ تخت توسط بیمارستان امام حسین (ع) نیروی زمینی سپاه در استان کرمانشاه راه اندازی شده است.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه با بیان تلاش نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا در ابعاد پزشکی تجهیزاتی و بیمارستانی یادآور شد:  طبق دستور فوری سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه ۷۰ درصد تخت های بیمارستان های نیروی زمینی سپاه به ویروس کرونا اختصاص یافت.  

سردارپورجمشیدیان در ادامه با بیان اینکه ۴۰۰ نیروی متخصص پزشکی، بهیار و پرستار نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا فعالیت دارند، تاکید کرد : ۵۰ یگان نیروی زمینی سپاه نیز برای ضدعفونی معابر در سراسر کشور فعالیت می کنند.

وی در پایان خدمت به ملت ایران را باعث افتخار نیروی زمینی سپاه دانست و خاطرنشان کرد: برای از بین بردن این ویروس تا پایان در میدان خواهیم ماند و به وظیفه و تکلیف خود عمل خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha