سرمربی سابق تیم فوتبال عراق: از تجارب ایران در مهار کرونا استفاده شود

بغداد - ایرنا - مدافع سرشناس و سرمربی سابق تیم ملی فوتبال عراق در واکنش به پویش «سهم من از مهار کرونا» گفت که کشور ما می تواند از تجارب جمهوری اسلامی ایران و چین در مبارزه و مهار «ویروس کرونا» استفاده کند.

«راضی شنیشل» امروز (سه شنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود که عراق می تواند از تجارب خوب ایران و چین در بازیافت بهبودی این دو کشور از ویروس کرونا بهره مند شود و از روش های آنها در پیشگیری و جلوگیری از شیوع بیماری استفاده کند.

وی خاطر نشان ساخت که تجربه در مبارزه با ویروس کرونا نشان داده که پیشرفت درمانی و امکانات پزشکی الزاما در مهار این بیماری جوابگو نیست و اروپا در این زمینه بهترین مثال است.

 سرمربی کنونی تیم فوتبال «نفت وسط» عراق افزود که ایتالیا به عنوان یکی از کشورهای اروپایی با وجود همه پیشرفت های پزشکی و امکاناتی که دارد، در برابر مهار این ویروس عاجز مانده است.

شنیشل گفت که شخصیت ها و چهره های معروف و اثرگذار می توانند در زمینه پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری با توجه به محبوبیتی که در بین عامه مردم دارند، نقش مهمی ایفا کنند.

فوتبالیست معروف عراقی که به حسن اخلاق در جامعه ورزشی این کشور شهرت دارد، تاکید کرد که شخصیت های معروف و اثرگذار از جمله ورزشکاران می توانند در گسترش آگاهی عمومی در برابر این ویروس ایفای نقش کنند.

وی بر ضرورت رعایت توصیه های بهداشتی به ویژه توقف دید و بازدیدها و مناسبات اجتماعی و خودداری از حضور در تجمع ها و اماکنی که به گسترش ویروس کرونا در این برهه حساس کمک می کند، تاکید کرد.

شنیشل گفت که از قدیم الایام گفته اند که پیشگیری بهتر از درمان است و این قول حکیمانه در زمان کنونی برای مهار ویروس کرونا بیشترین کارایی را دارد.

راضی شنیشل از جمله چهره های فوتبالیست عراقی است که اخیرا از پیشنهاد اتاق بحران عراق برای توقف لیگ برتر فوتبال این کشور با هدف پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، حمایت کرده است.

این مدافع سابق فوتبال عراق بارها در ترکیب تیم ملی کشورش مقابل تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران بازی کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha