استاد روس: آمریکا با تحریم ایران به تلاش‌ جهان برای مهار کرونا ضربه زده است

مسکو - ایرنا - «سرگئی دروژیلوفسکی» استاد دانشگاه دولتی روابط بین الملل مسکو گفت: آمریکا با ادامه تحریم ایران، به تلاش های بین‌المللی برای مهار بیماری مرگبار کرونا ضربه زده است.

دروژیلوفسکی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مسکو گفت: در شرایط کنونی همه کشورها باید برای مقابله با کرونا و ریشه کن کردن این بیماری با یکدیگر همکاری کرده و خصومت ها را از یاد ببرند.

استاد روس افزود: سازمان بهداشت جهانی باتوجه به همه گیر شدن کرونا، آن را به موقعیت پاندمی ارتقاء داده است و در این شرایط همه کشورها موظف هستند ازنظر تکنولوژیکی به کمک هم بشتابند.

وی ادامه داد: در این شرایط ما شاهد هستیم آمریکا تحریم های سخت علیه ایران را که از دو سال پیش دوباره اعمال کرده است لغو نمی کند و مقامهای آمریکایی حتی با افتخار از تاثیر این تحریم ها بر اقتصاد ایران سخن می گویند که از نظر اخلاقی نمی تواند قابل توجیه باشد.

دروژیلوفسکی گفت: این گونه رفتار مقامهای آمریکایی حاکی از خودپرستی و تکبر آنها است و آنها دیگر حق درس دادن و سخن گفتن از دفاع از دمکراسی و رعایت حقوق بشر را ندارند زیرا کاملا مشخص است که از این موضوعات برای پیشبرد اهداف استفاده می شود.

استاد دانشگاه روس گفت: در این شرایط همه کشورهای جهان باید با یکدیگر همکاری کنند و کمک به کشورهایی که از کرونا آسیب بیشتری دیده اند در وهله اول ایران و ایتالیا از اهمیت بیشتری برخوردار می شود.

وی به دولت روسیه توصیه کرد که در این شرایط با دولت ایران همکاری بیشتری داشته باشد و از این کشور برای مقابله با کرونا حمایت کند و همکاریهای علمی و تکنولوژیکی و تعامل محافل دانشگاهی و پژوهشگاه ها و مراکز تولید دارو در درجه اول اهمیت قرار می گیرد.

استاد روس با تمجید اقدامات ایران در مقابله با کرونا اظهار داشت: اتکای دولت ایران به امکانات داخلی در مقابله با کرونا و دعوت از مردم این کشور برای رعایت اصول برای کاهش پیامدهای این بیماری مثال زدنی است.

دروژیلوفسکی گفت: مردم ایران باید این فراخوان را جدی گرفته و در شرایطی که دشمن این کشور تحریم هایی را برای جلوگیری از ارسال داروهای حیاتی وضع کرده است باید حداکثر مسئولیت پذیری و همکاری با سازمان های دولتی را داشته باشد و حتما با همت و پشتکار بر این بیماری غلبه خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha