۲۷ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۷
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83718554
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نگرانی والدین و استیصال مدارس در انگلیس

لندن- ایرنا- با توجه به مخالفت دولت بوریس جانسون با تعطیل کردن نهادهای آموزشی و افزایش نگرانی والدین درباره ابتلای فرزندان خود به ویروس کرونا، مدارس این کشور با استفاده از ابزارهای ارتباط جمعی، آخرین اقدامات انجام‌شده برای جلوگیری از شیوع این ویروس را به اطلاع والدین می‌رسانند.

مدرسه ابتدایی The Avenue در لندن مانند سایر مدارس انگلیس از ابتدای شیوع کرونا در خبرنامه‌های هفتگی، سیاست‌های وزارت بهداشت درباره شیوه مهار کرونا در مدارس را مرور و اقدامات انجام شده در این پیوند را تشریح کرده است.

در خبرنامه ۱۶ مارس (۲۶ اسفند) آمده است، تاکنون هیچ مورد ابتلا به کرونا در مدرسه گزارش نشده اما طبق توصیه‌های دولت، همه اردوهای خارج از کشور لغو شده است.

در این خبرنامه از والدین خواسته شده تا در صورت مشاهده تب بالای ۳۷.۸ درجه و یا سرفه مداوم، خود و یا فرزندشان را به‌ مدت هفت روز قرنطینه کنند.

البته ممکن است شرایط به سمتی پیش رود که کادر مدرسه بر اثر اقدامات احتیاطی به حدی کاهش یابد که هیات مدیره و رئیس تصمیم به تعطیلی موقت آموزشگاه بگیرند. در این شرایط ما به والدین شفاف اعلام خواهیم کرد که این تصمیم به دلیل کمبود نیروی کار، انجام‌ شده و ارتباط مستقیمی با کوید-۱۹ ندارد.

مدرسه The Avenue در این خبرنامه تاکید کرده، همه توصیه‌های وزارت بهداشت را به‌اجرا گذاشته، از جمله اینکه همه کارکنان و بازدیدکنندگان موظف خواهند بود هنگام ورود به داخل محوطه مدرسه، دست‌های خود را شسته و یا با مایع ضد عفونی کنند. به دانش‌آموزان نیز در طول روز یادآوری می شود که هنگام ورود به مدرسه، بعد ازپایان زنگ تفریح و موقع نهار دستان خود را بشویند.

در بخش پایانی این خبرنامه راهنمای شست و شوی صحیح دست از سوی وزارت بهداشت انگلیس و شماره تماس مرکز فوریت‌های پزشکی مربوط به مدارس درج شده است.  

این نهاد آموزشی امروز (سه شنبه ۲۷ اسفند) در ایمیلی فوری به والدین اعلام کرد، تعدادی از آموزگاران مطابق دستورالعمل دولت خود را قرنطینه کرده‌ و به این ترتیب پاکسازی بیشتری، پیش از آغاز به کار مدرسه انجام‌ شده است.  

اولیای یکی از دانش‌اموزان این مدرسه که خواست نامش فاش نشود، به خبرنگار ایرنا گفت؛ به دلیل ترس از ابتلای فرزندش به کرونا، بلافاصله او را از مدرسه تحویل گرفته است.

او تعدادی جزوه‌های آموزشی را نشان داد که مدرسه برای دانش‌اموزان در این روزها فراهم‌کرده و به او تحویل داده است. 

به گفته او، جلسه اولیا و مربیان که قرار بود ماه آینده میلادی(آوریل) برگزار شود به دلیل ترس از شیوع کرونا لغو شده است.

دولت انگلیس از سوی افکار عمومی تحت فشار زیادی قرار دارد تا برای جلوگیری از شیوع کرونا، مدارس را تعطیل کند.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس دیروز (دوشنبه ۲۶ اسفند) در چهارمین نشست مطبوعاتی مربوط به وضعیت کرونا اعلام کرد، این کشور در شیب سربالایی ابتلا به این ویروس قرار دارد و از مردم خواست از تماس‌های غیر ضروری خودداری کنند.

او با این حال اشاره‌ای به برنامه دولت برای تعطیلی مدارس نکرد اما مشاور او گفت، شاید در ‌آینده چنین تصمیمی اتخاذ شود. 

به گزارش ایرنا، تاکنون بیش از ۶۰۰ هزار شهروند انگلیس با امضای توماری، مراتب اعتراض خود را به سیاست دولت بوریس جانسون برای باز نگه‌ داشتن مدارس اعلام کرده و خواستار اقدام فوری دولت در این خصوص شدند.

در این تومار الکترونیکی که توسط فردی به نام «سامی آبوت» روی تارنمای پارلمان انگلیس ایجاد شده، امضاکنندگان تأکید کرده‌اند، دانش‌آموزان از ترس ابتلا به کرونا قادر به تمرکز روی تحصیل خود نیستند.

آنها با بیان اینکه مدارس هرچه دیرتر تعطیل شوند، ویروس کرونا بیشتر شایع می‌شود، ابراز امیدواری کرده‌اند که دولت یا پارلمان در این زمینه اقدام لازم را هرچه سریع‌تر انجام دهد. 

برخی مدارس انگلیس دوره‌های کوتاه‌تری را برای انتشار خبرنامه‌های خود در نظر گرفته و به تعداد ابزارهای ارتباطی خود با والدین اضافه کرده‌اند. 

مدیر دبیرستان Cheam High School در لندن در تازه‌ترین خبرنامه خود اعلام کرده، این مدرسه مطابق با توصیه دولت فعال است؛ اما اگر تصمیم بر تعطیلی مدرسه گرفته شد، دانش‌آموزان می‌توانند از طریق سامانه‌ای که به صورت آنلاین در نظر گرفته شده، تکالیف خود را پیگیری کنند.

این مدرسه از حدود سه سال پیش سامانه‌ای را به صورت الکترونیک راه‌اندازی کرده که تکالیف دانش‌آموزان را از این طریق اطلاع رسانی و پیگیری می‌کند. این سامانه همچنین ارتباط مستقیمی را میان دانش‌آموز و آموزگاران برقرار می‌کند.

همچنین مدرسه جمهوری اسلامی ایران در لندن همسو با توصیه‌ دولت فعال است و اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار خود قرار داده است.

سید عباس حسینی مدیر مدرسه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، توضیح داد مسئولان آموزشگاه ضمن آموزش نکات بهداشتی به دانش‌آموزان، فرآیند ضدعفونی مدرسه را تشدید کرده تا از شیوع کرونا جلوگیری کنند. 

مدرسه جمهوری اسلامی ایران در مرکز لندن در دو سطح نظام آموزش ایران و انگلیس فعالیت می‌کند.

۲۰۲۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =