ابتکار یک بوکسور برای مقابله با کرونا

کرمانشاه- ایرنا- سالار غلامی کاپیتان سابق تیم ملی با راه‌اندازی چالش «تمرین در خانه» ورزشکاران را به مقابله با شیوع ویروس کرونا تشویق کرد.

وی که اکنون در لیگ بوکس حرفه ای آمریکای شمالی به روی رینگ می‌رود و در کشور کانادا زندگی می‌کند، چالشی تحت عنوان تمرین در خانه برای ورزشکاران به راه انداخته که تاکنون مورد استقبال بسیاری از ورزشکاران ایرانی قرار گرفته است.
این بوکسور سنگین وزن کرمانشاهی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اظهارداشت: برای مقابله با کرونا همه باید وظیفه خود را بدانیم و به آن‌ عمل کنیم.
غلامی با بیان اینکه کرونا مجموعه های ورزشی را تعطیل کرده است، گفت: ورزشکاران باید در این ایام ابتدا به فکر سلامتی خود، خانواده و جامعه باشند و سپس آمادگی جسمانی خود را نیز حفظ کنند از این رو بهترین راهکار برای آنان تمرین در خانه است.
وی توضیح داد: این چالش را راه انداختیم تا سهم خود در مقابله با کرونا را ایفا و ورزشکاران ایرانی را به ماندن در خانه و تمرین انفرادی تشویق کنیم که تاکنون مورد استقبال بسیاری از ورزشکاران ایران قرار گرفته است.
علاوه بر این ورزشکار کرمانشاهی بسیاری از هنرمندان و ورزشکاران نیز این روزها از راه های مختلف مردم را به ماندن در خانه و مقابله با کرونا تشویق می کنند.

به گزارش ایرنا، از ابتدای شناسایی ویروس کرونا تاکنون ۱۶ هزار ۱۶۹ و نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که در مجموع ۹۸۸ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌ و پنج هزار و ۳۸۹ مورد از ابتدا تاکنون بهبود یافته‌اند.
ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار و با گسترش به اکثر کشورها به یک بحران جهانی تبدیل شده است.

سرخط اخبار استان‌ها