سینِ امسال، سلامتی

تهران- ایرنا- مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان گفت: شیوع کرونا در کشور، نیازمند رعایت اصول بهداشتی است تا این زنجیره متوقف شود اما در این میان اقشار ضعیف جامعه بیش از سایرین در معرض خطر ابتلا به بیماری قرار دارند و نیازمند کمک و حمایت ویژه هستند.

زهرا یوسفی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: پیشگیری از فراگیر شدن ویروس کرونا مستلزم انجام اصول خودمراقبتی و بهداشتیِ شدید است. انجام این اصول بهداشتی هزینه‌هایی در پی دارد که برخی از اقشار جامعه از عهده‌ آن برنمی‌آیند.

وی ادامه داد: اقشار ضعیف جامعه بیشتر از سایرین در معرض خطر ابتلا به بیماری کرونا قرار دارند و عبور از این شرایط ویژه، نیازمند آن است که مردم نیک‌اندیش و مهربان ایران، بار دیگر به یاری نیازمندان بشتابند چراکه در یک جامعه‌ انسانی، اثرات آسیب به اقشار ضعیف، در تمام آن جامعه بازتاب خواهد داشت.

یوسفی تأکید کرد: در همین راستا بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان با برپایی پویش حمایتی تحت عنوان «سینِ امسال، سلامتی» از تاریخ 23 تا 27 اسفند 98 نسبت به تهیه‌ ماسک و اقلام بهداشتی و ضدعفونی‌کننده اقدام کرده و این اقلام را به نوبت به افراد نیازمند اهدا می‌کند.

مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان اضافه کرد: مناطق محروم استان قم، تهران، گیلان، مازندران، ارومیه، مراغه، تبریز، کرمانشاه، شیراز،لرستان، یزد، اصفهان و اطراف البرز از نقاط محروم هدف بنیاد بوده که توسط تیمی از مددکاران شناسایی و بسته هادر این مناطق توزیع می شود.

وی با اشاره به نحوه‌ توزیع اقلام تأمین‌شده گفت: این اقلام در مرحله‌ اول به حدود 3 هزار و 200 خانوار تحت‌پوشش بنیاد (بالغ بر 15 هزار مددجو)، تا زمانی که تمام افراد تحت‌پوشش بنیاد بسته‌های خود را دریافت کنند، اهدا می‌شود.

مدیرعامل بنیاد دست‌های مهربان خاطرنشان کرد: در مرحله دوم این پویش نیز، مابقی بسته‌ها که شامل ماسک، ژل ضدعفونی‌کننده، مایع ضدعفونی‌کننده‌ سطوح و دستکش لاتکس است، به مناطق محروم ارسال شده و در میان اقشار نیازمندِ این مناطق توزیع خواهد شد.

یوسفی اظهار داشت: برای توزیع این بسته‌ها، تیمی از مددکاران بنیاد در زمان توزیع، چگونگی استفاده از اقلام و شیوه‌های خودمراقبتی در مقابل ویروس کرونا را به مددجویان این بنیاد آموزش می‌دهند و همچنین تراکتی که پیشگیری از ابتلا به ویروس را آموزش داده داخل بسته ها قرار داده ایم. این درحالی است که برای رعایت بهداشت، بسته ها به صورت زمانبندی شده به مددجویان تحت پوشش تحویل داده یا برای گروهی ارسال شد.

این فعال اجتماعی گفت: در هر بسته بهداشتی مربوط به کرونا ویروس، دو عدد ماسک برای هر عضو خانواده و دوبطری مواد ضدعفونی کننده و مواد شوینده و دوبسته دستکش لاتکس است که امیدواریم با استفاده صحیح، هر چه زودتر زنجیره این بیماری در کشور متوقف شود.

مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان با تأکید بر لزوم حضور مردم مهربان کشور در حمایت و مشارکت برای این پویش ها تأکید کرد: از تمام مردم عزیز و حامیان نیک‌اندیش دعوت می‌شود با حمایت خود، ما را یاری کنند تا کشور عزیزمان این بزنگاه حساس تاریخی را نیز پشت سر بگذارد.

 به گزارش ایرنا، تاکنون ۱۶ هزار و ۱۶۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۹۸۸ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۵ هزار و ۳۸۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =