دیپلمات چینی: ایران هم می تواند مثل چین کرونا را شکست دهد

پکن- ایرنا- یک دیپلمات چینی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در ایران گفت: وقتی که مردم چین با کار سخت و شبانه روزی توانستند کرونا را کنترل کنند قطعا مردم ایران هم خواهند توانست آن را مهار کنند فقط باید با یکدیگر متحد و هماهنگ باشند.

«لیو جن تانگ» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: صمیمانه امیدوارم در مواجهه با این فاجعه، کل مردم ایران با یکدیگر متحد و یکدل شده و با هم همکاری کنند تا بر این مشکلات غلبه کنند.

نایب رییس انجمن دیپلمات های پیشکسوت چین با اشاره به اینکه من در کنار دوستان و همکارانم موضوع اپیدمی کرونا را در ایران پیگیری کرده و از نزدیک در جریان آن هستیم گفت: ابراز همدردی عمیق خود را نسبت به آنچه برای دوستان ایرانی اتفاق افتاده است، ابراز می دارم.

سفیر پیشین چین در ایران گفت: تجربه ما در چین ثابت کرده است «همبستگی و اقدام یکپارچه»، قوی ترین سپر دفاعی در برابر بلایا و مصیبت های بزرگ هستند.

این دیپلمات چینی اظهار کرد بعد از حدود دو ماه کار سخت و شبانه روزی در چین، ویروس کرونا کنترل شده و در حال نابودی است و پیروزی تقریباً در گوشه و کنار کشور هویدا است.

نائب رییس انجمن دوستی چین و ایران گفت که «اعتماد به نفس و عزم راسخ» دو سلاح جادویی برای شکست کرونا است مردم و دولت ایران به هیچ وجه در جنگ با کرونا تنها نیستند همه مردم چین و جهان در کنار مردم ایران هستند.

لیو گفت: ما از هم پشتیبانی می کنیم و با هم کار می کنیم پیروزی نهایی مطمئناً متعلق به ملت بزرگ ایران خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =