محافل تربیتی و معرفتی گسترش می‌یابد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان دارالقرآن الکریم گفت: محافل تربیتی و معرفتی در دوره جدید این سازمان گسترش می‌یابد.

به گزارش روز سه شنبه سازمان دارالقرآن الکریم حجت الاسلام مهدی اخوان در جلسه هماهنگی نهضت تربیت قرآنی نورالثقلین گفت: «قرآن کتاب زندگی و اهل بیت الگوی زندگی» شعار اصلی فعالیت‌های دارالقرآن است و باید در دوره جدید بر گسترش محافل تربیتی و معرفتی و ایجاد وحدت رویه با محوریت قرآن تاکید بیشتری شود.

وی با اشاره به لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های قرآنی کشور، تاکیدکرد: طرح‌های نوین دارالقرآن باید تکمیل‌کننده و تقویت‌کننده طرح‌های قبلی بوده و لازم است که برنامه‌های قبلی را با قدرت پیش ببریم.

طرح تفصیلی دارالقرآن برای ارتقاء محافل خانگی قرآن است

در این نشست حجت ‌الاسلام موسی جامعی، سرپرست معاونت تعلیم و تربیت قرآنی سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به طرح تفصیلی دارالقرآن برای سال ۹۹ گفت: در ابتدا طرح اجمالی نهضت تربیت قرآنی برای استان‌ها ارسال شد که پس از بازخوردگیری از استان‌ها و جمع‌آوری نظرات کارشناسان، طرح تفصیلی تنظیم و برای استان‌ها ارسال شد، همچنین اساسنامه نهضت تربیت قرآن نیز تنظیم شده است.

وی افزود: هدف از این طرح تحقق مطالبه رهبری مبنی بر ارتقاء کمی و کیفی محافل خانگی قرآن است، محافلی که مخاطب اصلی آن عموم خانواده‌های ایرانی بوده و گسترش سبک زندگی قرآنی را دنبال می‌کند.

جامعی اضافه کرد: محتوای ارائه شده در محافل قرآنی منطبق با گرایش تفسیری مقام معظم رهبری بوده که گرایش اجتماعی سیاسی با جهت‌گیری هدایتی تربیتی دارد.

وی افزود: در ارائه محتوای این طرح به مخاطبان، حرکت از سمت نیازهای اعلامی به سمت نیازهای حقیقی آنان بوده و هرچند که محتوا به صورت انبوه تولید می‌شود ولی توزیع براساس نیاز مخاطبان است.

جلسه هماهنگی نهضت تربیت قرآنی نورالثقلین با حضور حجت الاسلام محمد قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام روح الله حریزاوی معاون راهبری استان ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی،  حجت الاسلام اخوان رئیس سازمان دارالقرآن الکریم و مدیران کل و روسای ادارات امور قرآنی ادارات کل تبلیغات اسلامی استان ها در قالب ویدئو کنفرانس برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha