تور مجازی از اماکن گردشگری ملایر مهیا شد

همدان- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از تجمع و تردد مردم در ایام نوروز، امکان بازدید مجازی از اماکن گردشگری این شهرستان مهیا شد.

ابراهیم جلیلی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در این سایت تور مجازی از ۲۵ منطقه گردشگری شهرستان ملایر برای علاقه‌مندان به آثار و اماکن گردشگری مهیا شده است.

وی افزود: هموطنان می‌توانند با آپلود بر روی سایت اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان به آدرس malayercht.ir از اماکن تاریخی و گردشگری ملایر به صورت مجازی بازدید کنند.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر بیان کرد: در این سایت اطلاعات گردشگری ملایر به ۲ زبان فارسی و انگلیسی طراحی شده و اطلاعات اماکن گردشگری این شهرستان نیز بارگذاری شده است.

جلیلی ادامه داد: علاقه‌مندان با وارد شدن در بخش تور مجازی می‌توانند از اماکن گردشگری ملایر به صورت ۳۶۰ درجه بازدید کنند.

وی گفت: در قسمت جاذبه‌های گردشگری اطلاعات کاملی از ابنیه‌های شهرستان گنجانده شده و جلوه‌های گردشگری برخی اماکن این شهرستان نیز به صورت عکس در دسترس است.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر ضمن دعوت از هموطنان برای بازدید از این سایت و بازدید مجاری اماکن گردشگری ملایر در ایام نوروز، خواستار ارایه و درج نظرها و پیشنهادهای مردم شد.

جلیلی تاکید کرد: به طور قطع با کمک نظرها، پیشنهادها و راهکاری مردم می‌توانیم در ارایه بهتر خدمات در حوزه گردشگری تلاش کنیم.

وی ارگ باستانی نوشیجان، باغ تاریخی سیفیه، مجموعه بام ملایر و مینی ورد، موزه لطفعلیان، بازار ملایر، دریاچه کوثر، مقبره سیف الدوله، خانه مصدقی، آرامگاه باباحسین، خانه مصدقی و تالاب آق‌گل و برخی آیین‌های سنتی و بومی ملایر همچون خشک کردن سبزی را از جمله اماکن گردشگری مورد بازدید این شهرستان از طریق مجازی برشمرد.

جلیلی افزود: در حال حاضر که به علت شیوع ویروس کرونا سفر رفتن خطرناک است و ستاد ملی مقابله با کرونا به ماندن در خانه توصیه می‌کنند، رسانه‌های مجازی می‌توانند بخشی از آن حس گشت و گذار و سفر در مناطق جدید را اغنا کنند.

تاکنون در شهرستان ملایر حدود ۳۴۰ اثر تاریخی و طبیعی شناسایی شده که از این تعداد بیش از ۲۰۰ اثر در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: طبق آخرین آمارها، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این استان به ۱۳۱ تن رسیده است.

رشید حیدری مقدم روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: ۳۵ نفر در شهرستان همدان، ۲۱ نفر در اسدآباد، ۲۰ نفر در نهاوند، ۱۷ نفر در ملایر، ۱۱ نفر در رزن، ۹ نفر در کبودراهنگ، ۹ نفر در بهار، ۶ نفر در فامنین و سه نفر در تویسرکان به ویروس کرونا مبتلا شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: از تعداد ۱۳۱ فرد مبتلا به ویروس کرونا در استان همدان هم اینک ۴۶ تن در بیمارستان تحت مداوا و درمان هستند و بقیه ترخیص شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =