مردم مسافرت را به بعد از ریشه‌کنی کرونا موکول کنند

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: از مردم تقاضا می‌کنم در خانه‌های خود بمانند و مسافرت خود را به بعد از ریشه‌کنی ویروس کرونا موکول کنند.

مهرداد جوادی روز چهارشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص پویش "سهم من در مقابله با کرونا" توصیه کرد: مردم می‌توانند بعد از ریشه‌کن شدن ویروس کرونا نسبت به انجام مسافرت و دیدوبازدیدهای نوروزی در بهار و تابستان اقدام کنند.

وی افزود: هم‌اینک ماندن در خانه و پرهیز از رفت‌وآمدهای غیرضروری مهمترین راه مقابله با ویروس کرونا است.

جوادی تصریح کرد: به‌همین منظور تمامی مردم و مسوولان باید دست‌ به‌ دست هم بدهیم تا بتوانیم ویروس کرونا را هر چه سریع‌تر شکست دهیم و جشن آن را بگیریم.

وی یادآور شد: در همین راستا میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری از هرگونه اقامت و پذیرش مسافر در این استان جلوگیری می‌کند.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که کووید ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد.

این ویروس اکنون به بسیاری از کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا در مورد بهداشت جهانی؛ وضعیت قرمز اعلام کند.

شست‌ و شوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =