ورزش در خانه، سهم ورزشکاران ایلامی در مهار کرونا

ایلام - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام گفت: ورزشکاران این استان با پیوستن به پویش در خانه بمانیم، در خانه ورزش کنیم، نقش خود را در قطع زنجیره ابتلا به کرونا ایفا می کنند.

 مظفر علی شائی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ورزش در خانه بجای مراجعه به باشگاه ها ضمن کاهش ترددها و حضور در تجمعات خطرآفرین به حفظ آمادگی بدنی ورزشکاران و همچنین نشاط و شادبی خانواده کمک می کند.

وی یادآور شد: پس از شیوع کرونا و با مصوبه ستاد مبارزه با کرونا استان، فعالیت همه باشگاه های خصوصی و دولتی این استان تا اطلاع بعدی ممنوع است.

مدیرکل ورزش و جوانان ایلام با اشاره به کاهش فعالیت بدنی ورزشکاران و آمادگی آنها، تاکید کرد: قابلیت های جسمانی ورزشکاران قابل کاهش و افزایش است و باید برای حفظ آمادگی خود در خانه به ورزش بپردازند و در صورت افت عملکرد نگران نباشند، چرا که آمادگی آنها قابل بازگشت است.

علی شائی افزود: همچنین در راستای مبارزه با کرونا، سازمان های مردم نهاد استان با محوریت مجتمع جوانان در مرکز استان و شهرستان ها به ویژه شهرستان های دهلران، ایوان، ایلام‌ و چرداول اقدام به تولید ماسک با اخذ مجوز تایید شده از مرکز بهداشت استان کرده اند.

وی یادآور شد: ضدعفونی کردن معابر عمومی و اماکن پرتردد، ورودی بیمارستان ها و محوطه بیمارستان ها، توزیع بروشور به منظور آگاه سازی مردم در مبارزه با این ویروس، ضدعفونی اماکن ورزشی، خرید ماسک و راه اندازی پویش در خانه بمانیم بین ورزشکاران و جوانان از جمله اقدامات این اداره در مقابله با بیماری کروناست.

بیماران فوتی مبتلا به کرونا در استان ایلام به ۱۰ نفر و مجموع بیماران به ۱۶۷ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =