۳۰ درصد بار ترافیکی تهران – کرج به‌آزاد راه شهید همت منتقل می‌شود

تهران-ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با بهره برداری از آزاد راه شهید همت – کرج بین ۲۵ تا ۳۰ درصد ترافیک محورهای دو کلان شهر تهران – کرج به سمت این محور سوق پیدا می‌کند.

«خیرالله خادمی» روز سه شنبه در حاشیه آیین افتتاح قطعات ۲ و ۳ آزاد راه شهید همت – کرج  به خبرنگار ایرنا گفت:  این ازاد راه چهارمین مسیر  ارتباطی بین تهران- کرج است که امروز با حضور رییس جمهوری به بهره برداری رسید.
وی ادامه داد: آزاد راه شهید همت – کرج ۶ خطه است که سه خط رفت و سه خط برگشت بوده و در هر دو باند رفت و برگشت یک باند اضطراری وجود دارد.ضمن اینکه در طول مسیر نزدیک به ۳.۵ کیلومتر پل و تونل احداث شده است.
مدیرعامل شرکت ساخت توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: با بهره برداری از این مسیر جدید ارتباطی تهران - کرج ظرفیت ترافیکی این دو شهر افزایش پیدا می کند و پیش بینی ما این است که حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد ترافیک فعلی در محورهای دو کلان شهر به سمت این محور جدید سوق پیدا کند.
خادمی ابراز امیدواری کرد: با افتتاح این پروژه سوانح رانندگی و زمان سفر بین دو شهر کاهش پیدا کند و درباره مراکز خدمات رفاهی در این آزاد راه هم گفت: دو مرکز رفاهی یکی در قسمت شمالی و یکی در قسمت جنوبی طراحی شده است که  این مراکز پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی دارند.
وی در عین حال گفت: البته با توجه به این که مسیر بین دو شهر در این آزاد راه کوتاه است و از مناطق مسکونی می‌گذرد از این بابت مشکلی نداریم.
 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =