نخستین فرد مبتلا به کرونا در ملکشاهی از کادر بهداشتی درمانی است

ایلام - ایرنا - فرماندار ملکشاهی با بیان اینکه ابتلای نخستین فرد در این شهرستان به کرونا ثبت شد، گفت: فرد مبتلا یکی از کارکنان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان است.

محمد تاسمه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این فرد به همراه اعضای خانواده خود تحت مراقبتهای ویژه قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: تمهیدات و اقدامات لازم جهت مراقبت و درمان و یا اعزام افراد مبتلا به ویروس کرونا به مرکز استان اتخاذ شده است و طبق نظر کادر درمانی افراد مبتلا یا قرنطینه و یا به بیمارستان مصطفی خمینی ایلام اعزام خواهند شد.

وی افزود: با وجود اینکه این شهرستان در حال حاضر فاقد بیمارستان مجهز است مکان هایی برای قرنطینه و نقاهتگاه افراد مبتلا و یا مشکوک به ویروس کرونا مشخص شده است که به زودی به تجهیزات بهداشتی و درمانی لازم مجهز می شود.

تاسمه از مردم شهرستان خواست: با توجه به شیوع این بیماری و به منظور جلوگیری از گسترش دامنه دار آن در ایام تعطیلات نوروز در خانه بمانند و از هر گونه سفر و چادر زدن در طبیعت خودداری کنند.

شهرستان ۲۲ هزار نفری ملکشاهی در ۳۵ کیلومتری جنوب ایلام قرار دارد.

بر اساس اعلام رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام، مجموع افراد مبتلا به ویروس کرونا در این استان ایلام سه رقمی شد و به ۱۰۳ نفر افزایش یافت. به گفته دکتر محمد کریمیان، تا کنون ۵۰ نفر بهبود یافته اند، و ۶ نفر نیز تا کنون فوت کرده اند.

آمار پزشکان مبتلا به کرونا نیز به چهار نفر افزایش یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha