قیمت گوشت در بازار قزوین ۱۲ درصد افزایش یافت

قزوین – ایرنا – رییس اتحادیه قصابان استان قزوین گفت: شیوع ویروس کرونا موجب افزایش تقاضا و بالا رفتن ۱۲ درصدی قیمت گوشت در بازار شد.

حمیدرضا دایی دایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش از این قیمت هر کیلو گوشت گوساله ۸۰ هزار تومان بود که هم اینک به دلیل افزایش تقاضا به قیمت ۹۰ هزار تومان رسیده است.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر با توجه به شیوع این ویروس و بسته شدن رستوران‌ها، کبابی‌ها، جگرکی‌ها و ... قیمت آلایش و مخلفات گوشت حدود ۳۰ درصد کاهش یافته است.

دایی دایی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت مسایل بهداشتی، گفت: به تمامی مراکز قصابی و عرضه گوشت تحت نظر این اتحادیه با ارسال بخشنامه و آیین‌های بهداشتی لزوم رعایت این موارد تاکید شده است.

وی افزود: ضدعفونی و گندزدایی مغازه، شست و شوی منظم دست‌ها، استفاده از دستکش، ماسک و روپوش، دریافت نکردن پول نقد، تاکید بر استفاده از کارتخوان و ... از جمله نکات بهداشتی بوده که رعایت آنها در تمامی واحدهای عرضه گوشت زیر نظر اتحادیه تاکید شده است.

دایی دایی به شهروندان توصیه کرد: با توجه به اینکه کمبودی در عرضه دام و گوشت وجود ندارد، از همشهریان درخواست می‌شود تا حد ممکن در خانه‌های خود بمانند و در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا به دستگاه‌های امدادی و خدماتی کمک کنند.

تاکنون ۴۴۷ نفر در استان قزوین به ویروس کرونا مبتلا شده،  ۵۰ نفر جان خود را از دست داده و ۳۱۲ نفر نیز از این بیماری بهبود یافته اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha