قطع زنجیره بیماری کرونا تنها با ماندن در خانه امکان‌پذیر است

زنجان - ایرنا - رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد پیشگیری و کنترل کرونا ویروس علوم پزشکی زنجان گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا، آموزش‌های گسترده‌ای برای عموم مردم ارائه شده که در زمان حاضر در مرحله اقناع عمومی قرار داریم و عموم مردم باید بپذیرند که حفظ سلامتی و ماندن در خانه مهم‌تر از هر اقدامی و تنها راه کنترل و قطع زنجیره بیماری کرونا است.

اسماعیل رحمانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق برنامه ریزی انجام گرفته از ۱۱ اسفند سال قبل ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس با ۳۵ نفر عضو شروع به کار کرد در همین راستا ۹ کمیته در ستاد تشکیل شد که هر کمیته به فراخور مسؤولیت ها انجام وظیفه می‌کند.

وی اضافه کرد: بعد از تشکیل کمیته ها در سطح شهرستان ها نیز روسای شبکه ها به عنوان رییس ستاد شهرستانی شروع به کار کردند و همچنین رابطین ریاست دانشگاه نیز در شهرستان ها تعیین و اقدامات شایسته ای در مباحث کلان شهرستان انجام شد.

این مسؤول ادامه داد: در حوزه اطلاع رسانی مسؤولان روابط عمومی شبکه ها اقدامات لازم را انجام می دهند که در استان نیز با رویکرد اطلاع رسانی و آموزش ۳۶۰ درجه درحوزه معاونت بهداشت بسیار خوب عمل شد و  قبل از اینکه به مرحله گذر کنونی برسیم در تمام اداره ها هسته های آموزشی تشکیل و مباحث علمی و آموزشی همگانی و آگاهی بخشی به مردم شروع شد.

به گفته وی، بهره گیری از ظرفیت بسته های اطلاع رسانی از قبیل صدا و سیما و رسانه های گروهی و ارتباط مستقیم با خبرنگاران استانی به مسؤولان و ریاست دانشگاه از جمله اقدامات شاخصی بوده که در راستای اطلاع رسانی شفاف و پاسخ به افکار عمومی انجام شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد: در زمینه فعالیت های محیطی و شهری در تمام مراکز شهر در حاشیه و مرکز به صورت بنرهای اطلاع رسانی و آموزشی در منظر مردم قرار گرفته و علاوه بر آن از سیستم ها ی الکترونیک، سامانه پیامک و نشریات الکترونیک و گروه های پیام رسان اطلاع رسانی لازم انجام می شود.

وی اظهار داشت: با هماهنگی بهداشت، با مشارکت بسیج و هلال احمر به صورت دوره ای در ساعات شلوغ، سطح شهر به صورت گردشی با بلندگو پیامهای مرتبط در جهت پرهیز از تمرکز تجمع در مراکز خرید و قطع زنجیره کرونا ویروس انجام می شود.

رحمانی همچنین به در پیش بودن روز طبیعت اشاره کرد و افزود: همه باید برای کنترل و کاهش ابتلا به بیماری کرونا کمک کنند تا ضمن کمک به سلامت جامعه، از بار مضاعف بر دوش بخش بهداشت و  درمان تا حد ممکن کاسته شود.

وی اضافه کرد: پویش‌های مردمی متعددی در ضدعفونی کردن معابر شهری نقش آفرین هستند و در این میان هر اقدامی در حوزه پیشگیری کرونا مسؤول مستقیم خود را دارد و در این حیطه هم فعالان باید برای انجام کارهای خود به متخصص مسؤول حوزه مراجعه کنند تا جلوی صدمات احتمالی گرفته شود.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان شمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان زنجان به ۴۹۴ نفر رسیده و تاکنون یک هزارو ۴۳۱ بیمار مشکوک به کرونا در این استان شناسایی و از این تعداد ۳۵۴ نفر بستری و ۳۲۱ نفر نیز ترخیص شده اند. تعداد جان باختگان بیماران مثبت کرونایی این استان طی ۲۴ ساعت گذشته ۲ نفر اعلام شد که در مجموع این آمار به ۴۱ نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =