همه مردم برای مقابله با کرونا سفیر سلامت شوند

کرمانشاه- ایرنا- مشاور اجتماعی استانداری کرمانشاه افزایش سطح آگاهی‌های مردم نسبت به ویروس کرونا را یکی از نیازهای فعلی جامعه دانست و تاکید کرد که برای انجام این رسالت همه باید برای مقابله با کرونا باید سفیر سلامت شویم.

«علیرضا گودرزی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: جامعه بشری در طول حیات خود کمتر بحرانی همانند ویروس کرونا را تا این حد از فراگیری به خود دیده است و این وضعیت حقیقتا اکنون تمام دنیا را درگیر خود کرده و کشور ما هم همچنانکه پیش بینی می شد با اندکی فاصله از ووهان چین با انتشار این ویروس در شهر قم وضعیت فوق العاده پیدا نمود اما نکته این جاست که چه باید کرد؟ 

او گفت: بنده اعتقاد دارم با توجه به اینکه این ویروس اکنون درمان قطعی ندارد تنها راه مبارزه با آن و قطع زنجیره تکثیر کرونا، رعایت اصول بهداشت فردی و عمومی و از طرفی در خانه ماندن است.

وی اظهارداشت: حقیقتا بسیاری از هم وطنان عزیز ما هنوز زنگ خطر را نشنیده اند در این شرایط اطلاع رسانی و رساندن صدای زنگ خطر به این افراد می تواند در کنترل و کاهش انتشار ویروس موثر واقع گردد.

مدیرکل سابق اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه در ادامه گفت: نقش رسانه ها و فضای مجازی بسیار نقشی کارساز و تاثیرگذار است و ما همگی باید به عنوان سفیران سلامت هم وطنان و به ویژه همشهریان را از خطر آگاه سازیم.

گودرزی اضافه کرد: در این مسیر با راه اندازی گروهی در فضای مجازی با عنوان «اطلاع رسانی برای مبارزه با کرونا» و همچنین کانال «سیب سلامت» سعی کرده ام با تعدادی از دوستان باری از دوش مدافعان ایثارگر و خط مقدم مبارزه با کرونا برداریم و تنها هدف ما آموزش اصول صحیح بهداشتی در شرایط کنونی، آگاهی دادن و اطلاع رسانی و پرهیز از انتشار شایعات و مطالب استرس زا است چرا که بازار شایعه متاسفانه در این مقطع بسیار داغ است.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه گفت: تاکنون ۱۶۳ نفر در استان به کرونا مبتلا شده اند که ۱۵ نفر از آنان فوت کرده‌اند.

دکتر محمدابراهیم شکیبا روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ۸۰۲ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری شدند که از این تعداد ۶۷۹ نفر از آنان ترخیص شده اند و ۱۰۸ نفر نیز بستری هستند.