نوروز در خانه

تهران- ایرنا- نوروز امسال در خانه می‌مانیم، این بهترین راهکاری برای مقابله با ویروس کرونا است؛ یعنی مردم می‌بایست برای یک دوره کوتاه در خانه‌ بمانند تا با سهل‌انگاری گرفتار این بیماری نشوند و بهار زیباتری را تجربه کنند.

کرونا ویروس اگر میزبان جدیدی پیدا نکند خیلی زود از میان می رود و مردم می توانند بهار زیباتری در کنار عزیزانشان داشته باشند. فرض کنید امروز ۲ ماه آینده است و عده ای عزیزی یا عزیزانی را به علت ابتلا به این ویروس از دست داده اند. آنها به شدت غمگین هستند و آرزو می کنند که ای کاش این بیماری را جدی می گرفتند و زمان به ع۲ ماه قبل بازمی گشت و از خانه بیرون نمی آمدند و به دیگر اعضای خانواده هم اجازه خروج نمی دادند تا به این بیماری مبتلا نمی شدند و اما امروز آرزوی آنها برآورده شده، زمان به عقب بازگشته، به همین دلیل می بایست در خانه بمانند و بهار زیباتری را تجربه کنند.

بنابراین در چنین روزهایی «در خانه ماندن» معنای بیشتری پیدا کرده است چراکه حضور یک مهمان ناخوانده و نادیدنی خیلی از داشته‌های مردم را به آنها یادآوری کرده است. گویی برای این نسل فرصتی ایجاد شد تا قدر داشته‌هایشان را بیشتر بدانند و این اتفاق هم جز ماندن در خانه عملی نمی شود زیرا تجربه کشوری ماندن چین نشان داد که اگر می خواهیم بر ویروس کرونا غلبه پیدا کنیم می بایست برای یک مدت در خانه بمانیم تا اگر باور داریم که جان انسان‌ها باارزش‌ترین چیز است و بزرگ‌ترین سرمایه‌ی هر ملتی سرمایه‌ی انسانی آن است، می بایست به کمک هم، نگذاریم که به سادگی و با سهل‌انگاری این سرمایه را از دست بدهیم. در چنین شرایطی کمپین هایی در اینستاگرام برای ماندن در خانه به وجود آمده است.

#نوروز_خانه

در چنین شرایطی که کشور با ویروس کرونا درگیر شده و بهترین راه شکست این ویروس هم ماندن در خانه است، کمپین‌هایی در اینستاگرام تشکیل شده تا مردم را تشویق کنند که در خانه بمانند. یکی از این کمپین ها #نوروز_خانه است؛ کمپینی که زیر نظر شهرداری تهران و خانه سینما ایجاد شده و از مردم می خواهد که در خانه بمانند. در این کمپین گفته شده که نوروز امسال را در خانه خودمان می مانیم تا همگی، سالم بمانیم.

آموزشگاه سینمایی هنر هفتم بندر انزلی

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در شهرهای شمالی ایران بسیار گسترده است و از طرفی هم ورود مسافران به این شهرها باعث شده تا شیوع آن بیشتر از دیگر مناطق کشور باشد. به همین دلیل از طرف گروه ها و سمن های مختلف تاکید می شود که مردم و مسافران به این شهرها مسافرت نکنند تا از شیوع کرونا جلوگیری شود. از این رو به کمپین #نوروز_خانه پیوسته اند. یکی از آنها آموزشگاه سینمایی هنر هفتم بندر انزلی است که در صفحه اینستاگرام خود به این کمپین پیوسته و تاکید کرده که مردم نوروز را در خانه بمانند تا از شیوع کرونا جلوگیری شود.

کانون مادر و کودک تهران

کانون مادر و کودک تهران یکی دیگر از گروه هایی است که به کمپین #نوروز_خانه پیوسته است.  این کانون در صفحه اینستاگرام خود با انتشار کلیپی از این کمپین تاکید کرده که به خصوص در چهارشنبه سوری در خانه بمانیم و امسال آتیش نمی سوزونیم.

لبخند سلامت

صفحه اینستاگرام لبخند سلامت وابسته به اداره کل سلامت شهردار تهران با پیوستن به کمپین #نوروز_خانه در این صفحه نوشته: عزیزم عیدت مبارک. عیدی من به تو سلامتیست. نوروز امسال را در خانه خودمان می مانیم تا همگی، سالم بمانیم.

بنیاد سینمایی فارابی

با توجه به اینکه کرونا خطری است که متوجه همه افراد جامعه شده، همه گروه ها و قشرها هم نسبت به آن حساس شده اند و هرکدام سعی می کند تا به نوبه خود در شکست این ویروس سهیم باشد. به همین دلیل هم با پیوستن به کمپین #نوروز_خانه می خواهند به مردم اعلام کنند که برای سلامتی خود و دیگران ارزش قائل باشند. بنیاد سینمایی فارابی یکی از این گروه ها است که در صفحه اینستاگرام خود به این کمپین پیوسته و با انتشار کلیپی از مردم دعوت کرده برای شکست کرونا در ایام نوروز در خانه های خود بمانند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =