تولید روزانه بیش از ۱۳ هزار ماسک توسط مهارت‌آموزان در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- سرپرست اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: در پی نیاز روزافزون شهروندان به ماسک و نایاب شدن این اقلام بهداشتی، مهارت‌آموزان استان روزانه ۱۳ هزار و ۴۰۰ عدد ماسک پارچه‌ای تولید کرده و روانه بازار می‌کنند.

محمدسلیم عباسی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این ماسک‌های پارچه‌ای در ۲ بخش دولتی و خصوصی این اداره‌کل تولید و از طریق شبکه بهداشت آذربایجان‌غربی توزیع می‌شود.

وی اضافه کرد: در آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای آزاد شهید کاظمی ارومیه روزانه ۱۰ هزار عدد ماسک پارچه‌ای و در آموزشگاه مطلبی میاندوآب یک هزار عدد ماسک دوخته می شود.

وی بیان کرد: در بخش دولتی نیز در مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان‌های سردشت، مهاباد، خوی و بوکان در مجموع روزانه ۲ هزار و ۴۰۰ عدد ماسک تنفسی بهداشتی تولید می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به همراهی بسیار خوب آموزشگاه‌های آزاد در راستای حل مشکل کمبود ماسک اظهار کرد: بیش از ۸۰ درصد ماسک‌های تولیدی مهارت‌آموزان در بخش آزاد تولید می‌شود که  نشان‌دهنده حس مسوولیت‌پذیری این آموزشگاه‌هاست.

به گزارش ایرنا، با انتشار اخبار مربوط به شیوع بیماری کرونا در کشور، ماسک و اقلام ضدعفونی در آذربایجان‌غربی کمیاب شد و بسیاری از شهروندان در زمان مراجعه به داروخانه‌ها با اعلامیه « ماسک تمام شد» مواجه می‌شدند.

در حال حاضر، روند تولید و توزیع ماسک بهتر شده ولی هنوز کمبود این اقلام وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =