کمک یک میلیارد ریالی خیّران شاهین‌دژی برای مقابله با کرونا

مهاباد- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ گفت: خیّران حوزه سلامت این شهرستان یک میلیارد ریال جهت مقابله با شیوع بیماری کرونا به این شبکه کمک کردند.

سیاوش جبارزاده روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: مبلغ تعهد شده توسط خیران این شهرستان برای تهیه اقلام بهداشتی و موردنیاز بخش ایزوله و کادر بیمارستان و تهیه لباس‌های حفاظتی هزینه می‌شود.

وی ادامه داد: از این مبلغ ۱۷۰ میلیون ریال بابت خرید پارچه مخصوص دوخت لباس ایمنی جهت استفاده کادر درمانی بیمارستان هزینه شده به طوری‌که هم‌اکنون روزانه ۲۵ ست کامل لباس کادر درمانی توسط خیاط‌های این بیمارستان دوخته و تحویل شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین از محل کمک‌های مالی خیران سلامت این شهرستان، یک دستگاه ABG  به ارزش ۵۵۰ میلیون ریال تهیه و در بیمارستان راه‌اندازی شد که در تشخیص و درمان و پیگیری نحوه درمان بیماران مبتلا به سندرم‌های حاد تنفسی در این برهه زمانی بسیار ضروری بود.

رییس شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ با اشاره به اینکه کمک‌های مردمی و خیّران این شهرستان همچنان ادامه دارد، اظهار داشت: موقعیت کنونی بهترین فرصت برای کمک به کادر درمان بیمارستانی است تا بتوانند با آمادگی کامل در راستای مقابله با این بیماری اقدام کنند.

وی بیان کرد: شهروندان و خیّران می‌توانند کمک‌های خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۵۹۹۰۶۶۸۳۵ به نام مجمع خیرین سلامت واریز کنند.

وی در خصوص آخرین وضعیت بیماران کرونا در شاهین‌دژ نیز اعلام کرد: تاکنون ۱۶ مورد مثبت ویروس کرونا در این شهرستان تایید شده که از این تعداد ۱۰ نفر با بهبودی کامل مرخص و ۶ نفر آنان در بخش ایزوله بیمارستان تحت مراقبت ویژه هستند و حال عمومی آنان نیز مطلوب است.

به گزارش ایرنا، شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی ۲۵۸ نفر به این بیماری مبتلا شده‌ و از این تعداد ۱۴ نفر تاکنون فوت کرده‌اند.

طبق آخرین آمار، ۱۴ هزار و ۹۹۱ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۸۵۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha