استاندار قم: کاهش آمار کرونا منوط به همراهی جدی مردم است

قم - ایرنا - استاندار قم کاهش ورودی های بیمارستان ها را منوط به مشارکت مردم در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا عنوان کرد.

"بهرام سرمست" روز دوشنبه در جلسه ستاد پپیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که با موضوع شیوع بیماری کرونا در سالن جلسات کرامت استانداری قم برگزار شد، با اشاره به لزوم اجرای طرح های کنترل و شکستن زنجیره شیوع این بیماری در استان، اظهار کرد: تمهیدات لازم برای عدم حضور مردم در اماکن و بصورت تجمعی اتخاذ شود تا زنجیره شیوع بیماری شکسته شود و نباید اجازه دهیم هرگونه تجمعی و با هر عنوانی که سبب ایجاد تجمع شود.
استاندار قم به تلاش مجموعه مدیریت استان در جهت تامین ماسک و اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم اشاره و اضافه کرد: در این راستا با حمایت مقامات ملی و تلاش مسئولان استانی و  با استفاده از ظرفیت تولیدی استان پیگیر رفع کمبود اقلام بهداشتی هستیم. 
سرمست با تاکید بر لزوم اطمینان بخشی به مردم برای، تامین مایحتاج و اقلام بهداشتی، اضافه کرد: نظارت بر بازار و برخورد قاطع با متخلفین  خواسته مهم مردم است که باید مورد توجه مسئولان ذیربط قرار گیرد.
وی به دوری مردم از تجمعات و قرنطینه خانگی را ضرورت شکستن زنجیره شیوع کرونا دانست و تصریح کرد: بازار، کسبه و اصناف در کنار تلاش برای تامین مایحتاج مردم شراطی را فراهم کنند که از هر گونه تجمع مردم پیشگیری شود و فروش محصولات با رعایت کامل اصول بهداشتی صورت گیرد.
وی همچنین به برنامه ستاد بحران استان در مورد کنترل ورودی ها و خروجی های استان اشاره کرد و گفت: بازرسی اماکن اقامتی و تحت نظارت میراث فرهنگی و موضوع عدم پذیرش مسافر در دستور کار مدیران مربوطه قرار گیرد.
استاندار همچنین با بیان خدمات ستادهای مردمی و خیرین سلامت در حوزه تهیه و توزیع اقلام بهداشتی، ادامه داد: استان قم به لحاظ ظرفیت تولید اقلام بهداشتی به نسبت جمعیت و نیاز مردم و کادر درمانی در سطح کشور موقعیت مناسبی ندارد و ضروری است تا از ظرفیت های سایر استان ها و حمایت های ملی برای جبران این کمبودها استفاده کنیم.
وی در خاتمه با دعوت مردم و همه اقشار جامعه در طرح بسیج ملی مبارزه با بیماری کرونا، خاطر نشان کرد: پیش بینی ها در اجرای این طرح حرکت به سمت کاهش وروردی ها به بیمارستان ها می باشد که نتیجه آن، افزایش شماره بهبود یافتگان این بیماری خواهد بود.

تاکنون نتیجه آزمایش کرونای یکهزار و ۲۳ بیمار در استان قم مثبت اعلام‌شده است، در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ تن به تعداد بیماران کرونایی قم افزوده‌ شده‌است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۱۴ هزار و ۹۹۱ نفر در کشور به‌طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۸۵۳ نفر براثر ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۴ هزار و ۹۹۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha