معاون اول رییس جمهوری پیگیر مصوبات ستاد کرونا در چهارمحال و بختیاری شد

شهرکرد- ایرنا- معاون اول رییس جمهوری شامگاه دوشنبه در تماس تلفنی با استاندار چهارمحال و بختیاری، پیگیر اجرای مصوبات ستاد مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا در این استان شد.

اسحاق جهانگیری در این تماس تلفنی با قدردانی از تلاش کادر درمان، مسئولان و مردم استان چهارمحال و بختیاری، تداوم جدیت در اجرای مصوبات ستاد مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا خواستار شد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به همراهی مردم با مسئولان و پیگیری جدی مصوبات ستاد مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا در مهار و مدیریت این بحران، تصریح  کرد: هیچ یک از استانداران، فرمانداران و اعضای ستاد بدون هماهنگی حق مرخصی گرفتن ندارند و باید در محل خدمت خود حاضر باشند.

استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این گفت و گوی تلفنی گزارشی از نشست‌های ستاد مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در استان را ارائه کرد.

اقبال عباسی، از تلاش‌های کادر پزشکی و پرستاری،کارکنان و نیروهای بهداشت و درمان استان، دستگاههای مرتبط و  تمامی عوامل فعال در راه مقابله با شیوع ویروس کرونا و همراهی مردم در مقابله با شیوع این ویروس قدردانی کرد.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، تاکنون 293 بیمار مشکوک به ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری شناسایی شده است که از این تعداد 52 نفر به طور قطعی مبتلا به این ویروس هستند.

همچنین از تعداد مبتلایان به ویروس کرونا تاکنون 27 نفر بهبود یافته، 8 نفر جان باخته و مابقی در بیمارستانهای استان بستری هستند.

ویروس کرونا که کووید ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد.

این ویروس اکنون به بسیاری از کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا در مورد بهداشت جهانی؛ وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha